У подолі по-новому або сучасне слінгоносіння
Що читати

У подолі по-новому або сучасне слінгоносіння

Уривоку з книги  “У подолі по-новому або сучасне слінгоносіння” авторки Юлії Гординська, мами трьох діток, слінгоконсультант, прихильниця природного батьківства, засновниці громадської організації «Всеукраїнська асоціація слінгоносіння».

“В сучасному світі інформація всюди. Вона зустрічається на вулицях, в транспорті, в Інтернеті. Люди постійно шукають її, ненавмисно зустрічають, аналізують. Мами не є виключенням. Вони потребують інформацію про вагітність, пологи, догляд за малюком і часто знаходять протиріччя в різних джерелах. З рекламних вивісок та плакатів їм розповідають, що саме цей товар найкращий! А мами на форумах жаліються, що їм цей товар не сподобався. Кому ж довіряти? Дуже складно розібратись у всьому цьому потоці…

Я, як слінгоконсультант, постійно спілкуюсь з мамами, і, знаю, на скільки складно їм обрати слінг і навчитись ним користуватись, скільки страхів і запитань виникають у мам. Ще й ЗМІ підливають масло у вогонь. Хтось розповідає як зручно й корисно, а хтось, як шкідливо та небезпечно.

Але, все не так однозначно. Все залежить від того, чи безпечний і зручний обраний вид слінгу та чи правильно ним користуються. Серед мам дискусії: кожна мама нахвалює той вид слінгу, що підійшов саме їм, і не рекомендує той, що їй не сподобався. Але, ми всі різні, у нас різні дітки, ми всі живемо в різних у мовах. І, кожній мамі потрібно підбирати слінг індивідуально.

19490129_1541212152590252_404230247_o-3

Багато років тому, коли я починала носити малюка на собі, я і сама діставала інформацію по крихтам з різних джерел, що було дуже не зручно й займало купу часу. А, коли з часом я почала консультувати мам, мені також не вистачало одного джерела, де була б зібрана основна інформація (тому що, щоб описати всі подробиці, потрібно написати щонайменше 3 томи))). Саме тому я вирішила написати таку книгу.

І на відкриття Книжкового Арсеналу вона з’явилась, і одразу знайшла своїх читачів і вже декілька десятків мам мають її. Це корисний помічничок – довідничок для кожної мами, а яскраві фото роблять її гарним подарунком!

“Слінгоносіння має безліч переваг — як для малюка, так і для його батьків. Слінгоносіння — це не новинка, яку було винайдено нещодавно, і не модне віяння. Люди з різних частин світу носили малюків на собі. Вони використовували тканину різної форми: квадратну, прямокутну, зі шлейками тощо. І давали їй різні назви: у Мексиці — ребозо, в Африці — канга, капулана, саронг, ламба, кікой, у Японії — онбухімо, у північних народів — амауті, у Китаї — мей тай тощо. Зображення малюка в тканині на мамі зустрічається на барельєфі в гробниці Хоремхеба, Єгипет, на фресках Джотто ді Бондоне, на полотнах Пеллегріно Тібальді та Андреа Ансальдо.

19457555_1541212052590262_682875512_o-2

Одна з причин відходження слінгоносіння на другий план — створення у 1840 році дитячого візочка для англійської королеви Вікторії (тобто візочку трохи більше 150 років). Мода на візочки почала активно поширюватися, адже жінкам захотілося бути «не гірше, ніж королева». Приблизно тоді ж з’явилася мода на окремі ліжечка та окремі спальні для малюків, що стали символом високого добробуту сім’ї.

Слінгоносіння в цивілізованих країнах було практично забуте і залишилося тільки в глибинках у різних племен, які ведуть наближений до природного спосіб життя. Однак у другій половині ХХ століття було проведено низку досліджень, які показали, що за рівнем психічного і фізичного розвитку діти, яких мами носять на собі в перші роки життя, обганяють своїх ровесників, яких не носять. Малюк пізнає світ, бачачи те, що бачить матір, постійно чуючи її голос, бере участь у її житті, засинає і прокидається разом з нею.

Завдяки близькості до мами малюк більш спокійний і отримує багатий матеріал для розвитку всіх органів чуття, що приводить до прискорення темпів психічного та фізичного розвитку.

19458069_1541212595923541_2021511404_n

Результатом цих досліджень став початок відродження культури слінгоносіння в цивілізованих країнах.

Після вивчення різних традиційних слінгів, їхніх особливостей, переваг та недоліків було винайдено сучасні слінги: слінг-шарф та слінг з кільцями, а згодом й інші види слінгів. Слінг з кільцями, слінг-шарф, май-слінг та ерго-рюкзак, які популярні сьогодні в Україні, є варіантами цих етнічних слінгів.

Слінги дають можливість розмістити дитину так само, як і на руках батьків, замінюючи тканиною руки дорослого. Дитина в слінгу має перебувати в природному для неї положенні. Детально положення малюка ми розглянемо дещо пізніше.

Коли народжується маленька людина, вона є цілком беззахисною. Вона схожа на маленького «інопланетянина». Для неї тут все по іншому. Перебуваючи в маминому тілі, малюк отримує кисень та поживні речовини через пуповину, а після народження йому потрібно дихати, смоктати молоко, звикати до великої кількості світла і шумів. Для немовляти світ перевернувся з ніг на голову, і йому треба звикати до нових умов.

Єдине, що залишається незмінним, — тепло мами: її запах, серцебиття, ритм дихання. Це той острів у величезному світі, який може захистити й заспокоїти.

19198275_1541213222590145_2006518436_n

Це інстинкт, який природа вклала в дитину для виживання. Дитина «знає», що вона цілком безпорадна перед хижаками та негодою. Вона не зможе ані дати відсіч, ані втекти, ані заховатися. Сучасна дитина не знає, що вона в безпеці у власному домі; сила інстинктів у неї неймовірна, і вони працюють на всі 100%.

І коли малюк хоче на ручки — це не означає, що він розпещений, це не його примха і не вередування. Це його потреба, така сама, як і потреба в їжі та сні. Крім того, малюк не знає жодного предмета, що його оточує. Для нього все нове та незвідане. І він знайомиться зі світом через дорослого, через зчитування його настрою.

Мама спокійна — значить, усе гаразд. У цій книжці ми часто згадуємо, що носить дитину мама, тому що, як правило, найбільшу кількість часу з малюком проводить саме вона.

Та насправді носити малюка можуть усі, хто контактує з ним: тато, бабусі і дідусі, дорослі брати і сестри, няні. Тому, всі рекомендації вказані тут для мам, які найбільше часу проводять з малюком, актуальні і для інших членів родини.”

Заказати книгу можливо http://book.slingosvit.org.ua/ или фб https://www.facebook.com/slingbook/

18425235_456991034667331_786588384695978276_nФотограф: Світлана Симоненко