Чи варто дозволяти неповнолітнім користуватися Uber та іншими службами таксі
В місті Новини

Чи варто дозволяти неповнолітнім користуватися Uber та іншими службами таксі

Хоча Uber не дозволяє особам, які не досягли 18 років, скористатися послугами таксі, сьогодні все більше підлітків знаходять лазівки та використовують цей сервіс. А інколи батьки самі відправляють водіїв Uber забрати своїх дітей з навчання. Але чи безпечно це?

Служби, що надають послуги, які легко доступні через телефонні застосунки, такі як Uber, Bolt, Uklon, не дозволяють користуватися ними людям, які не досягли 18 років. Проте після посадки жоден водій не перевіряє посвідчення особи.

 

Чи варто дозволяти своїм дітям користуватися Uber та іншими службами без відома дорослих?

Кінцева відповідь — ні.

Все ще існує ризик того, що людина з пошкодженою психікою проскочила через щілини слідчого процесу та отримала роботу водія. 

Це не найбезпечніший спосіб перевезення для підлітків.

Навіть якщо діти користуються Uber з групою друзів, ви ніколи не можете бути занадто впевненим щодо поведінки водія.

Однак…

Все ж бувають різні випадки. Якщо сталось так, що у жодного з батьків немає змоги відвести кудись дитину, вони можуть відстежувати її місцезнаходження за допомогою застосунків та GPS.

Також радимо придбати для дитини перцевий балончик.

 

Поради щодо безпеки Uber для підлітків

Перевіряйте ім’я

Не прямуйте до автомобіля, який під’їжджає. 

З тротуару запитайте у водія: «Як вас звати?» або «На чий виклик ви приїхали?» Якщо тебе звуть Меліса, а водій каже Настя, не сідай у цю машину! Це не ваш водій.

Перевірте номерний знак

Коли ваш водій таксі в дорозі, застосунок надішле вам зображення водія, його ім’я, модель автомобіля та номерний знак. Переконайтесь, що номерний знак збігається. Також перевірте саму модель автомобіля. Якщо застосунок говорить, що Toyota Camry в дорозі, переконайтеся, що автомобіль — Toyota Camry. Якщо ви не впевнені, як виглядає модель автомобіля, скористайтесь пошуковою системою Google.

Перевірте фотографію

Перевірте фото водія в застосунку. Якщо ви не впевнені, запитайте у водія його прізвище (пам’ятайте, змусьте спочатку сказати ВАШЕ ім’я).

Шукайте логотип на машині

Далеко не всі автомобілі із застосунком для їзди мають на своєму автомобілі ідентифікаційну наклейку, але перевіряйте її в будь-якому випадку.

Якщо наклейки немає, перевірте номерний знак та фотографію ще раз.