Як діяти, коли дитина просить завести тварину
Новини

Як діяти, коли дитина просить завести тварину

Практично всі діти рано чи пізно починають просити батьків завести в будинку собаку або кішку. Але далеко не всі дорослі в захваті від цієї ідеї.

Спочатку дитина дійсно буде залучениа в догляд за твариною, але потім ентузіазм згасне. Адже відповідальність сприймається як одноразове завдання — максимум на кілька спроб, але робити одне і те ж роками — звичайно, втомлює і неприємно для неї.

Важливо, щоб з батьківської сторони не було упередженого ставлення. Так, ви знали, що так і буде. Але не потрібно підривати самооцінку дитини, вказуючи на її безвідповідальність і невміння стримувати обіцянки.

Якщо ви з початку будете ділити обов’язки по догляду за вихованцем з дитиною, періодично змінюючи завдання, то вона буде відчувати себе залученою в загальну справу, наслідувати приклад батьків. Відповідальними не народжуються, цій якості вчаться на прикладі близьких.

Що не можна робити, якщо дитина просить тварина
1. Давати нездійсненні обіцянки

Дитина може запевняти, що буде не тільки доглядати за вихованцем, але ще і мити підлогу, посуд і т.п. Проте чим більше таких завдань вона на себе звалить — тим швидше перестане їх виконувати.

2. Брехати

Ви можете придумати 1000 причин, чому не можна завести тварину, але кожна з них повинна бути правдивою. Якщо в родині ні в кого немає алергії на кішок і собак, то і не потрібно лякати дитину уявними хворобами, підриваючи довіру.

3. Ігнорувати прохання

Якщо дитина просить тваринку, а ви робите вигляд, що цього не відбувається, то ігноруєте, по суті, не слова, а саму дитину і її потреби. Потрібно вийти на чесну розмову, в якій доступно пояснити, чому тут і зараз неможливо завести домашнього улюбленця.

4. Погрожувати

Ніколи не погрожуйте тим, чого не зробите, інакше ви знецінюєте свої слова. Ви ж самі розумієте, що не віддасте тварину тільки тому, що дитина забула про якісь свої обов’язки. А якщо дійсно готові віддати — то краще і не заводити зовсім. Живе створіння — не іграшка, яку можна передавати туди-сюди.

5. Замінювати покупку тварини чимось іншим
Якщо дитина хоче собаку — їй не підійде хом’ячок, рибки або папуга. Ніяка іграшка або кімнатна рослина не подарують малечі стільки емоцій, скільки дана тварина. Такі підміни безглузді.

Вам буде цікаво: Як допомогти дитині впоратись з комплексами з приводу зовнішності.