Як цивільний шлюб впливає на дитину
Новини

Як цивільний шлюб впливає на дитину

Сімей, які не реєструють свої стосунки, стає все більше: багато сучасних пар вважають необов’язковим «ставити штамп у паспорт». Однак в нашому суспільстві до цивільних шлюбів і раніше ставляться з упередженням, від молодих людей очікується створення традиційних сімей, особливо коли мова заходить про дітей.

З юридичної точки зору дитина, народжена в цивільному шлюбі, має ті самі права, що і дитина, народжена в шлюбі офіційному. Тобто дитина може розраховувати на відповідне матеріальне утримання і виконання інших батьківських обов’язків по відношенню до неї як з боку матері, так і з боку батька. Але за умови, що батько визнав спорідненість і вказано в свідоцтві про народження дитини.

 А ось з психологічної точки зору є нюанси. Звичайно, на дитину діє не цивільний шлюб як такий, а невизначеність з цього питання між батьками. Якщо у батька і матері однакова позиція по відношенню до офіційного шлюбу — вони обидва вважають його необов’язковим і при цьому живуть в любові та злагоді, то з психологічної точки зору для дитини немає різниці в якій сім’ї вона росте. Якщо ж хтось із батьків розраховує на офіційний шлюб, а друга половина проти «штампа», психологічний баланс відносин всередині сім’ї порушується.

 Цивільний або офіційний шлюб — це, в першу чергу, питання відчуття безпеки і захищеності. Як правило, саме мати перебуває в декретній відпустці по догляду за новонародженим і займається вихованням дітей. У цій ситуації вона досить вразлива. З юридичної точки зору дитина захищена, але мати дитини — ні. У разі розпаду сім’ї вона не може розраховувати на майно чоловіка. Крім того, громадянська родина не визнана з точки зору законодавства, а значить, вона позбавляється пільг, які покладені молодим сім’ям. У цій ситуації жінка буде прагнути якомога швидше вийти на роботу з декретної відпустки, щоб бути здатною забезпечити себе і дитину незалежно від сімейних обставин. Таким чином, жінка присвячує менше часу сім’ї і догляду за дітьми.

Мамина тривога і невпевненість в завтрашньому дні через невизначеність свого статусу буде передаватися і дитині, що, в свою чергу, може проявлятися у вигляді різних неврозів. Наприклад, у дитини починаються проблеми зі сном, проявляються нав’язливі дії (дитина гризе нігті і т.д.), або вона може вести себе агресивно і зухвало. Якщо в сім’ї є діти від попереднього шлюбу, це може виражатися у ворожих відносинах між ними. Дитина підсвідомо буде вважати «чужу» дитину причиною розбіжностей між батьками.