Як підлітки сприймають розлучення батьків
Новини

Як підлітки сприймають розлучення батьків

Психологи дають кілька порад парам, які хочуть розлучитися, і відкладають розлучення, щоб не травмувати своїх дітей-підлітків. По-перше, не можна затягувати розлучення, якщо рішення вже прийнято. Спільне життя батьків, які з нетерпінням чекають можливості розлучитися і дратують один одного, діє на підлітків набагато гірше, ніж розлучення.

По-друге, не можна недооцінювати можливості своєї дитини, зокрема її здатність до розуміння і адекватної оцінки того, що відбувається. І, по-третє, не можна нічого приховувати від підлітків. Якщо ви збираєтеся розлучатися, то не тільки поставте дитину до відома, а й порадьтеся з нею, як з рівним. Постарайтеся пояснити ситуацію і описати ваші почуття, і тоді дитина все зрозуміє і легше перенесе розрив батьків. Єдине, від чого підлітка слід захистити, це бурхливі сцени з’ясування відносин.

Чим молодша дитина, тим небезпечніше для її психіки батьківське розлучення. Найважче переживають розставання мами і тата діти у віці від 5 до 15 років. При цьому підлітковий вік дозволяє дитині пережити розлучення батьків легше і швидше.

У цьому віці у дитини занадто багато занять і інтересів. Вона з головою пірнає у нове доросле життя, захоплюється протилежною статтю, знаходить собі хобі, готується до вступу до вузу. Часу на переживання у підлітка не залишається, і навіть така негативнеа подія в її житті, як розлучення батьків, мало її зачіпає. Ще легше переносять розлучення батьків студенти перших курсів університету. Вони занадто захоплені навчанням і новими знайомствами.

Зовсім інакше виглядає ситуація з точки зору розлучається батьків, якщо дітям менше 13 років, то батьки вважають, що розлучення не стане для них джерелом психологічної травми, і сильно помиляються. Навпаки, якщо діти перебувають в підлітковому віці, батьки побоюються розлучатися, чекаючи від дітей бурхливої ​​реакції і глибоких переживань. Під час навчання своїх дітей в університеті, батьки готові почекати з розлученням, аби не створювати для студента додаткових стресів.

Вам буде цікаво: Які важливі речі потрібно обговорювати з дитиною.