Як вести себе з дитиною під час розлучення
Новини

Як вести себе з дитиною під час розлучення

Розлучення давно стало невід’ємною частиною сучасного життя. Можна до хрипоти сперечатися, погано це чи добре, але навіть найвагоміші аргументи з обох сторін навряд якось вплинуть на статистику. Вона невблаганна. Давайте заощадимо сили і поговоримо про те, що дійсно можна змінити — про вплив розлучення на дитину. Дотримання деяких правил щодо поведінки батьків з дитиною допоможе їй легше перенести цей життєвий етап.

1. Будь ласка, повідомте про своє рішення разом. Підтримуйте оптимістичний настрій (хоча б зовні), щоб ця новина стала для дитини якомога менш болючою.

2. Поясніть причини. Розкажіть, що ви нещасливі разом і вирішили жити окремо, щоб залишатися друзями. Підкресліть, що для дитини все не буде як раніше, але ставлення до неї залишиться незмінним.

3. Заспокойте дитину. Акцентуйте увагу на тому, як зміниться життя дитини. Дайте відповідь на її головне питання: «З ким я залишуся?» Скажіть також, що ви обидва раніше будете присутні в її житті. Єдина відмінність лише в тому, що мама і тато будуть жити в різних місцях.

4. Не випробовуйте почуття провини. Не варто купувати дитині подарунки: це може змусити її відчути себе ображеним. Дитина може вирішити, ніби її підкуповують, щоб він забув про свої почуття.

5. Не критикуйте свого партнера. Що б не сталося між колишнім подружжям, зберігайте нейтралітет хоча б перед вашою дитиною. Відкрита ворожість і критика іншого з батьків змушують молодших відчувати, ніби їх розривають на дві частини.

6. Вислухайте дитину. Малюк може переживати найрізноманітніші емоції, в тому числі і злість. Поясніть йому, що сумувати з цього приводу — нормально. Дозвольте дитині висловити власну точку зору, не нав’язуючи йому свою думку.

7. Піклуйтеся про себе. Це необхідно, щоб підтримувати дитину. Попросіть інших членів сім’ї та друзів допомогти вам порадою, зверніться до психолога, якщо в цьому є необхідність.

Подружніми конфліктами слід керувати так, щоб діти не заплуталися в ваших проблемах і не подумали, що несуть за них відповідальність. Захист дітей також має на увазі необхідність відкритої розмови з ними. Всім мирних розлучень.

Як пережити розтавання. Гай Вінч — дивіться відео:

Також вам буде цікаво: Навчаємо дітей товаришувати з однолітками.