Як спогади з дитинства впливають на наше майбутнє
Новини

Як спогади з дитинства впливають на наше майбутнє

Відомий психоаналітик Зігмунд Фрейд пов’язував поведінку дорослої людини саме з епізодами з дитинства і говорив про те, що не буває випадкових спогадів. Якщо ваша дитина повторює одну й ту ж історію, значить, вона дуже важлива для неї. Цікаві не самі факти, а ставлення дитини до конкретного епізоду. Розберемо кілька випадків.

Радісні події

Галасливі свята з святковим пирогом, батьки, що цілуються, недільна вечеря, спільні подорожі — ці спогади закладають в свідомості дитини уявлення про ідеальну сім’ю. У майбутньому вона буде прагнути зберегти традиції, які прищепили батьки. Все повториться знову: душевні посиденьки, підготовка до Нового року, сюрпризи на День народження.

Страшилки на ніч

Коли-небудь дитині доведеться зняти рожеві окуляри і зіткнутися з жорсткою реальністю. Потім ще довго будуть мучити кошмари від побаченого, а світ вже ніколи не стане таким, як раніше. У всіх — свої страшилки. Це може бути сварка батьків з кулаками, втеча від п’яного батька, смерть близького родича, автомобільна аварія, бійка в громадському місці. Прикладів багато. Найголовніше, що дитячі травми на всіх діють по-різному. Все дуже індивідуально. Деякі, виростаючи, самі починають бити дружин, хтось, навпаки, на все життя стає боязким і сором’язливим.

Особиста історія

У будь-якої дитини є своя маленька таємниця, яка її мучить. Найчастіше секрет полягає у вчинку, за який дуже соромно. Це може бути крадіжка грошей у батьків, обман (наприклад, коли не було електронних щоденників, діти часто показували мамам замість трійки п’ятірки), підлість (знущання над молодшим братом) і т.п. Тут дуже важливо, щоб дитина сама зрозуміла помилку і захотіла попросити вибачення. Інакше спогади і усвідомлення того, що нічого не можна виправити, будуть заважати жити.

Приклади для наслідування

Часто в спогадах з’являються люди, на яких діти хочуть бути схожими. Дівчинка зачаровано дивиться на подругу мами в норковій шубі, відразу з’являються мрії про багатство. Батьки навіть не здогадуються про те, хто є кумиром їх чад.

Розповідь інших

У пам’яті може спливати повчальна історія, почута від бабусі. Тут важливі не тільки слова, а й сама затишна атмосфера бесіди. Дорогі хвилини спілкування з близькими людьми, потім зігріватимуть, вселятимуть надію на краще. Про це добре сказав Лев Толстой. «Щаслива, щаслива, безповоротна пора дитинства! Як не любити, чи не плекати спогади про неї? Спогади ці освіжають, підносять мою душу і служать для мене джерелом кращих насолод ».

Дивіться відео — Як формуються спогади з дитинства і як ми їх втрачаємо:

Читайте також: Страх поганих оцінок: як виправити?