Правильна їжа вдома: як не зірватись на карантині
Здоров'я Новини

Правильна їжа вдома: як не зірватись на карантині

Опинившись примусово прив’язаними до власних осель, люди стали більш емоційно вразливими. Немає звичних способів побороти стрес — прогулянок чи занять у спортзалі. Після нескінченних новин про COVID-19 ми нервуємо, під час цього організм виробляє кортизол — гормон, що збільшує голод.

За словами експертів, наразі повернення до харчових звичок є більш важливим, ніж будь-коли, особливо для зміцнення імунної системи організму, адже вірус продовжує поширюватися.

Ось декілька порад для того, щоб харчування на карантині було правильним та впорядкованим.

Плануйте закуски так само, як ви плануєте повноцінні прийоми їжі.

При поході в супермаркет не вибирайте снеки, що просто добре смакуватимуть. Шукайте закуски, що підтримуватимуть ваше здоров’я. Наприклад, овочі, фрукти, зелень та горіхи. Овочі можна їсти з хумусом чи запекти у духовій печі, горіхи вживати невеликими порціями — від однієї чверті до половини склянки буде достатньо.

Слідкуйте за цукром. Велика кількість цукру може пригнічувати імунну систему. Експерти радять вживати максимум чотири ложки цукру на день. Їх потрібно розділяти на порції.

Не скуповуйте весь магазин. Перебування вдома і пригнічений емоційний стан змушують людей купувати більше, ніж раніше. Магазини не зачиняють, отже немає необхідності купляти все підряд наперед. Не запасайтесь шкідливою їжею. Пам’ятайте, якщо вона у вас вдома — вона буде і у вашому роті.

Вживайте квашену капусту. Пробіотики у ферментованих продуктах допомагають модулювати імунну відповідь, знижуючи ризик септичного шоку як результат на серйозні вірусні інфекції. Плюс це гарне джерело вітаміну С.

Дотримуйтесь звичного режиму дня. Прокидайтесь як і раніше, займайтесь спортом, проводьте час з дітьми. Почуття звичного життя допоможе вам дотримуватись регулярних харчових звичок.

Вода. Розставте по квартирі пляшки з водою. Коли з’явиться бажання перекусити, краще випити склянку води. Зволоження позбавить від голоду.

Будьте зайнятими. Після роботи потанцюйте з дітьми чи вигуляйте собаку. Намагайтеся постійно бути в русі. Якщо триматимете мозок зайнятим, він не захоче перекусити.

Не забувайте про допомогу. Багато дієтологів та нутриціологів надають послуги онлайн. Якщо намагаєтесь дотримуватись певного плану харчування (кето, веган тощо), то заплануйте зустріч з вашим лікарем у Skype чи Zoom. Спеціаліст допоможе скласти раціон на час карантину.