ТОП-5 порад молодому батькові
Новини

ТОП-5 порад молодому батькові

Коли чоловік мріє про дітей, то найчастіше бачить їх уже старшими, з якими можна ходити на риболовлю і ганяти м’яч. Але від появи нового члена сім’ї на світ до цих подій пройдуть роки. А татові не можна весь цей час залишатися осторонь. Тому ми підготували кілька підказок новоспеченим татам.

1. Частіше беріть дитину на себе

Жінка не народилася з чарівною здатністю заспокоювати, заколисувати або розважати немовля, міняти йому підгузник і стежити за його благополуччям. Все це виробляється “в бойових умовах” —  вчитися доводиться на ходу.

І завдання тата — точно так само вчитися переодягати дитину, купати, укладати спати і т.п. Якщо молодший член сім’ї прокинувся рано вранці, а ваша дружина смертельно втомилася і всю ніч до нього вставала, годувала — то дайте їй трохи поспати.

2. Цікавтеся потребами дружини

Пам’ятайте, що для молодої мами недоступні такі базові людські можливості, як сходити в душ або туалет, коли хочеться, поїсти або посидіти — її часом і розкладом повністю керує маленький диктатор.

Тому самі виступайте з ініціативою: беріть турботу про дитину на себе і відпускайте жінку по її потребам або просто на прогулянку на самоті.

3. Не дорікайте дружину за те, що вона не спить, коли спить дитина

Часта претензія до молодих мам: що ж ти не спала разом з дитиною, а в телефоні сиділа, тепер не скаржся на втому.
Той недовгий час, коли дитина спить, — єдина можливість для мами зайнятися своїми справами. А це: покупки або вибір чогось через інтернет, прибирання, догляд за собою, сюди ж часто йде приготування їжі, наведення порядку, прання, прасування, спілкування з подругами — а на все про все є хвилин 20 до чергового пробудження дитини.

4. Допомагайте жінці переключитися

Пропонуйте їй варіанти дозвілля і самі його плануйте. Повірте, у жінки на це не більше сил, часу і фантазії.

5. Цікавитесь дитиною

І не тільки її успіхами в умінні тримати голову, але і здоров’ям, зробленими щепленнями і походами по лікарях, улюбленими іграшками, особливостями поведінки. Будьте залучені в усе це.

Знайте, які підгузники кращі, а які — гірші, який розмір одягу носить дитина, як її потрібно одягати при різній температурі, що обов’язково брати з собою на прогулянку і т.п.

Читайте також: Як допомогти дитині впоратись з комплексами з приводу зовнішності.