В яких покупках не варто відмовляти підлітку
Новини

В яких покупках не варто відмовляти підлітку

З віком потреби дітей зростають, і вмовити їх на те, що подобається дорослим, вже не вдається. Погляди батьків і дорослих дітей досить рідко збігаються — те, що для мам і тат не має будь-які цінності або взагалі не варте уваги — для підлітків може бути дуже важливим.

Модний одяг

Подобається нам це чи ні, але одяг —  один із способів пройти «фейс-контроль» в будь-якому колективі. Багато батьків не сприймають серйозно прохання дітей змінити їм гардероб.

Одна з основних потреб тінейджера —  уподібнення до будь-якої референтної, значущої для себе групи людей, найчастіше, однолітків. Це може бути будь-яка субкультура, або просто гурток по вокалу. Проте дресс-код — це одна з ознак належності до цієї групи. Підліткам вкрай важливо «бути своїми».

Одяг, який носиш із задоволенням, надає впевненості —  в період становлення особистості це особливо важливо.

Смартфони, планшети, ноутбуки

Сучасний світ стає все більш цифровим, Інтернет для школярів — хоч і віртуальна, але все ж частина життя, і відмовляти в покупці комплектуючих не має сенсу. Гаджети — не примха, а вимога часу. Вони мають властивість старіти і не підтримувати оновлення програм, які підлітки використовують в повсякденному житті. Навіть якщо мова йде про спілкування в соцмережах, важливо пам’ятати, що так тінейджери задовольняють безліч потреб: в спілкуванні, пізнанні, прийнятті та багатьох інших.

Гуртки та секції

Часто виникають ситуації, коли у батьків і дітей розходяться думки про те, які саме гуртки і курси необхідно відвідувати: підліток хоче співати і займатися програмуванням, а батьки тягнуть його в історичний клуб і на футбол. Саморозвиток неможливий без бажання, а успіх в професії практично недосяжний, якщо ця професія неулюблена. Прислухайтеся до підлітка, дозволяйте йому пробувати щось нове і задовольняти свої бажання, пов’язані з хобі або навчанням: навіть кіберспорстмени зараз отримують пристойні гроші, що вже тут говорити про інші області.

Косметика

У підлітковий період гормональна перебудова організму позначається на зовнішності багатьох дітей, роблячи їх вразливими. Не варто відмовляти підліткам в покупці крему проти акне, хорошого дезодоранту чи в консультації косметолога —  в цих питаннях обов’язково треба йти назустріч.