У Києві призначили щомісячну матеріальну допомогу дітям-сиротам
Новини

У Києві призначили щомісячну матеріальну допомогу дітям-сиротам

Діти-сироти та особи з інвалідністю щомісячно отримуватимуть матеріальну допомогу. Таке рішення було ухвалене Київською міською державною адміністрацією. 

Скільки українців отримають гроші?

За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, засоби для виплат передбачені міською цільовою програмою «Турбота. Назустріч киянам».

«Понад 23,5 тисячі дітей-сиріт та осіб з інвалідністю щомісяця отримуватимуть матеріальну допомогу з міського бюджету. Матеріальну допомогу отримають, у тому числі, й внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку і фактично проживають у столиці. До речі, кошти виплатять з урахуванням і січня-лютого цього року», — повідомила вона.

Хто саме отримає допомогу?

Згідно з розпорядженням КМДА №404, щомісячну допомогу в розмірі 1500 гривень отримуватимуть діти з інвалідністю підгрупи А, діти з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування або вони виховуються в прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу.

Також щомісячну допомогу в розмірі 1500 грн отримуватимуть:

  • діти-сироти;
  • особи з інвалідністю I групи підгрупи А, розмір пенсії яких (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (3276 гривень);
  • особи з інвалідністю I групи підгрупи А — одержувачі державної соціальної допомоги.

Допомогу в розмірі 1000 гривень також отримуватимуть:

  • діти з інвалідністю;
  • діти, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • особи з інвалідністю I групи, розмір пенсії яких (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
  • особи з інвалідністю I групи — одержувачі державної соціальної допомоги;
  • особи, які є одержувачами допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, з тяжкими вродженими вадами розвитку, рідкісними (орфа) захворюваннями, онкологічними, онкогематологічними захворюваннями, дитячим церебральним паралічем, з тяжкими психічними розладами, хворих на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), з гострими або хронічними захворюваннями нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала важку травму, вимагає трансплантації органу, паліативної допомоги і не має інвалідності.