Заколисування дитини: шкідливо чи корисно?
Новини

Заколисування дитини: шкідливо чи корисно?

Про те, корисне чи шкідливе заколисування, існують протилежні точки зору. 

Тим часом виробники колясок і ліжечок змагаються між собою в кількості додаткових функцій, що полегшують молодій мамі життя. Так, у деяких ліжечок з’явилися механізми для заколисування. Винайшли навіть спеціальну надувну подушку для годування і заколисування.

Та перш ніж купувати такі товари, зважте всі за і проти.

 

Плюси

Дитина «качається» в утробі при ходьбі мами в період вагітності. Цей ритм запам’ятовується дитиною і дає позитивний психологічний ефект. Є навіть думка, що ритм заколисування синхронізує роботу головного мозку з функціями внутрішніх органів дитини. Також воно добре впливає на формування стадій сну. Це допомагає дитині легко засинати і спати спокійно. Ця думка спірна, проте складніше за все сперечатися з нашими бабусями та дідусями — адже з покоління в покоління наші предки заколисували немовлят у колисках.

На одному форумі мама питала, чи не може заколисування призвести до струсу мозку. Звичайно, все залежить від інтенсивності. Сподіваємося, до такої інтенсивності заколисування ви не дійдете. Проте є аргументовані доводи проти заколисування (зазвичай це думка лікарів).

 

Мінуси

У дітей слабкий, нерозвинений вестибулярний апарат (орган рівноваги). Саме тому діти швидко починають відчувати запаморочення. При сильному запамороченні дитина навіть може втратити свідомість. Лікарі висловлюють припущення, яке наукою поки не доведено, але можливе за логікою речей: вироблена при закачуванні в дитинстві звичка до запаморочення може мати продовження в дорослому житті у вигляді шкідливих звичок —  куріння, алкоголізм тощо.

 

Що ж робити? 

Заколисування шкідливо, але як без цього вкласти дитину спати, якщо дитина засинає тільки із заколисуванням? Деякі діти навіть прокидаються вночі та просять, щоб їх похитали на ручках. І тоді починаються проблеми з тим, щоб від заколисування відучити.

Якщо заколисування вже стало для вашої дитини своєрідним ритуалом засипання, потрібно спробувати створити новий. Але якщо ваш малюк тільки народився, подумайте від самого початку, чи варто привчати його до заколисування.