Як планувати дива собі на втіху
Новий рік

Як планувати дива собі на втіху

Казковість новорічних вечорів, вогні гірлянд та запах какао відроджують вогник чудес в душі. Однак дорослість не полишає нас, змушуючи думати про буденне та способи втілення своїх бажань. А чи можна так зробити, щоб поселити це відчуття дива у житті на цілий рік? Чи можливо, лишаючись у реальності, зберігати цей присмак задоволення? Катерина Куницька — тренер з розвитку емоційного інтелекту, знає, що можливо, якщо слідувати певному алгоритму планування своїх чудес в наступному році.

Через роки особистої практики та роботи з клієнтами я вивела алгоритм, що дозволяє виявити свої власні бажання та зібрати в собі сили та натхнення на їх реалізацію.

Якщо ви робите це в оточенні маленьких діток, то налаштуйтеся на те, що вам знадобиться пару днів. Але головне — робіть це поступово, крок за кроком. І обов’язково від душі, а не через силу, бо «треба».

Ключові питання минулого року

Найперше, що варто зробити, це підбити підсумки попереднього року. Ми часто біжимо життям і прагнемо зробити якомога більше. Тому забуваємо в гонці святкувати свої перемоги, намагаємося закривати очі на помилки та швиденько викинути їх з пам’яті. Однак і в перемогах, і в поразках сховані життєві скарби, які дозволяють нам досягати більшого з легкістю.

Що ж, вмощуємося зручніше, беремо свій найкрасивіший блокнот, найкаліграфічнішу ручку чи кольорові олівці, дістаємо з запилених полиць перелік минулорічних бажань та цілей. Заплющуємо очі, робимо вдих і глибокий видих і пошепки обіцяємо собі бути чесним з самим собою, настільки чесним, наскільки від цього може залежати кількість чудес в нашому житті. Чим ми чесніше, тим їх більше і тим вони яскравіші та дивовижніші.

І щодо кожного бажання і цілі відповідаємо на головні питання:

Що вийшло? Як це вийшло? І тут можна не заганяти себе в скромність, а розписувати все до деталей, помічаючи, завдяки яким саме нашим знанням та вмінням це вийшло. Що ми робили такого особливого, що наші цілі стали реальністю? Які люди нас підтримували та кого підтримували ми?

Що не вийшло? Чому не вийшло? А тут можна дозволити собі прискіпливо помітити всі нюанси, через які ми не впоралися із завданням. Можливо, щось не врахували, можливо, в чомусь були занадто зухвалими, десь неправильно визначили необхідний час, банально поспішали та втратили пильність, були неуважними, нечуйними.

За що я собі вдячна цього року? За що я вдячна життю та людям? Що такого цінного і важливого відбулося зі мною у 2018 році?

У казку із дітьми

І з кожним видихом відпускайте негаразди, які варто залишити в минулому. Так, ніби вони, немов димка, віддаляються від вас і розчиняються в новорічній казці.

А потім, з кожним вдихом дозвольте відчути собі всю ту силу, яку приніс 2018 рік у ваше життя, відчуйте її тілом, серцем та розумом так, наче у неї є свій колір, смак і теплота. І вам відкриється назва цієї сили… намалюйте її чи запишіть. І дозвольте собі після цього процесу солодко поспати, щоб тіло звикло до нових відчуттів, а розум присвоїв всі висновки та усвідомлення.

Доки ви пишете свої висновки, попросіть вашу малечу намалювати чи зліпити найприємніші події року, людей, спогади. Нехай вони обов’язково розкажуть вам про те, що змайстрували. Розпитайте, які емоції вони відчували, коли робили це, чому, що хотілося б зробити інакше? Навчайте вже змалечку дитину рефлексувати.

Від бажання до цілі

Я не прибічниця планування цілей через виписування довжелезних переліків бажань, а потім їх ховання під подушку чи в якісь потаємні місця і забування про них на довгі роки. Однак я знаю, як можна обирати бажання так, щоб їх хотілося перетворювати на цілі та робити щодня щось важливе для їхньої реалізації. По-перше, бажання має бути суто ваше. Не нав’язане суспільством, родиною чи статусом або гонитвою за «успішним успіхом».

Як визначити, чи це ваше бажання або ціль:

  • Коли ви думаєте про вашу ціль, то картинки, які ви бачите, кольорові, динамічні, схожі на маленький фільм про те, що ви робите, як досягаєте та що відбувається, коли ви досягли вашої мети.
  • Вас наповнюють приємні емоції та переживання, які дають енергію.
  • Ви наче окрилені натхненням.
  • Коли ви думаєте про своє бажання, то ваше тіло теплішає, зростає кількість енергії та з’являється певний внутрішній стимул рухатись вперед до цієї мети.

Якщо все це є, то це ваше бажання чи мета. Якщо чогось не вистачає, то подумайте, що саме зупиняє вас, який елемент варто додати, щоб відчувати натхнення та енергію для втілення цілі.

По-друге, треба розрізнити, де «бажання», а де «цілі». Бажання — це хочу, але ще не знаю, коли це зроблю. Ціль — це хочу і буду робити все можливе, щоб реалізувати це до певної дати.

По-третє, необхідно створити перелік цілей і бажань, які будуть реалізовані з великою вірогідністю. Для цього включить улюблену музику або вийдіть на прогулянку, чи сядьте зручніше у затишному місці зі своїм улюбленим чаєм або келихом вина. І почніть уявляти, як ви святкуєте новий рік — 2020-й. Що такого відбулось у вашому житті, що робить цей рік дивовижним, сповненим чудес, радості, нових звершень та задоволення? Просто дивіться на ті картинки, які виникають в уяві, смакуйте ті відчуття, дозволяйте фантазії квітнути. І помічайте в деталях, як ви змінились за цей рік, як ви виглядаєте, як рухаєтесь, чому новому навчились, що усвідомили про себе та життя. У що ви вірили весь рік, щоб досягнути цих результатів? Як ви підтримували себе в складні життєві моменти, щоб рухатись далі? І тільки тоді, коли відчуєте, що ви все помітили і побачили, почніть записувати ті бажання і ті цілі, які дійсно хочеться реалізувати в 2019 році.

Натхнення, спрощення і задоволення

До кожної цілі напишіть відповідь на наступне питання: що такого простого, легкого я можу зробити найближчими днями, щоб почати реалізацію цієї цілі легко і собі на втіху? І виписуйте все, що спадає на думку, навіть якщо це «безглуздо» і за мірками реальності несерйозно. Критерій тут лише один: кожен новий крок має вас надихати рухатись далі, тому всі складні речі спрощуйте до простих і зрозумілих дій, які ви можете робити собі на втіху та з натхненням.

Щоб закріпити цей ефект плану, відчуттів і уявлених картинок, намалюйте символ вашого 2019 року або купіть щось таке, що буде його символізувати та зможе знаходитись у вас перед очима щодня.

І пам’ятайте, що на шляху реалізації наших бажань і цілей ми завжди ростемо та здобуваємо нові знання і навики. Тому не засмучуйтесь, що зараз ви чогось не знаєте, або щось не виходить так легко, як хочеться. З кожним кроком, кожною простою дією ви будете ставати кращим та вправнішим, а ваша мета — реальнішою. Головне — рухатись вперед з любов’ю та повагою до себе та інших, зберігаючи свій ритм та натхнення. Всесвіт завжди готовий допомагати нам в реалізації наших істинних бажань. Саме так і творяться щоденні чудеса.

 

Тренер з розвитку емоційного інтелекту, коуч, експерт з розвитку керівників