Наталья Заверуха:
Інтерв’ю

Наталья Заверуха: “Щось не так у нашому суспільстві”

Прочитали книгу і сумуєте? Купили нові навушники? Подарували другий фен та він лежить без діла? “Так давайте мінятися”, – вирішила Наталя Заверуха, засновник онлайн-платформи для обміну речами Плюшкін та мама малюка Марка. Про те, як дати речам друге життя, як буди працюючою мамою і ставлення до такіх мам в суспільстві Наталя розповіла  Promum. 

Практично кожного разу, як я та Марко десь виступаємо, до мене підходять дівчата і кажуть, що це мега круто бути активною мамою. І тут гілка розділяється на тих, хто ще не став мамами і хоче вести активне життя, та інших, які вже мами, але дітей залишали дома з бабусями чи нянями.

14117916_10210787707554133_3329470228173542310_n

Єдине інколи буває складно, коли і ти не висипаєшся , мчишся через все місто на лекцію, а тобі в слід кидають про те, як це «Мучітельно для ребйонка и зачем она таскает его за собой» чи про мікроби і віруси які повсюди , а я наражаю дитину на небезпеку, але загалом все це пусте, порівняно з можливістю завжди бути поруч з синочком. На мою думку це нормально, що дитя поруч, що він соціалізується і бачить нових людей, локації, слухає різні бесіди від оптимізаціі процесів до енергоефективних технологій і правил першого прикорму. 

На одному івенті до мене підійшла молода мама із сумом сказала, що не знала, що можна брати з собою дітй і шкодує що її дочка дома. Отже хтось має починати показувати приклад чому б не ми. Але головне, щоб мамі і дитині було комфорьно, якщо це няня чи бабуся супер, якщо це посиденьки в пятницю з подругами в кафе з бокалом вина теж супер,головне почуття гармонії, повірте воно дуже передається дітям.

Перш за все це мій вибір, мені так комфортно, я хочу саме такого життя. Я відчуваю настрій дитини. Не треба робити оцінок, що круто, а що ні. Просто кожна мама має свій шлях і він прекрасний, і саме головне його треба поважати. А Київ, хоч і столиця, не надто френдлі (буду рада інфі де розуміють, що мама з дитиною це клієт з грішми) до активних мам, інфраструктура досить слабенька і багато дивного ставлення на кшталт “неужелі нельзя ребйонка дома оставіть надо везьде таскать” це при тому, що Марко не кричить ніде просто все роздивляється і всім посміхається. Давайте будемо поважати вибір кожної мами, адже від мам і їх настрою залежить майбутнє. А саме головне бути привітними і готовими прийти на допомогу! Зміни починаються з нас.

14046128_10210823342364981_173905234106709018_n

Думаю дуже важливо як ситуацію сприймає сама мама. Адже часто оточуючі дзеркалять твої переживання і проблеми. Загалом є певне несприйняття і питання типу невже “нема з ким дома залишити” чи “зекономила на няні”, але для мене це вторинне.

Працююча мама

Як тільки я дізналась про свою вагітність, я одразу почала плавно планувати як зміниться моє життя, я попередила своїх акціонерів (на той час я вже була директор) про свій чудовий етап, планувала мати два місяці до родів виключно для себе, погуляти, помріяти, подивитись відео Комаровського. Правда роботи було достатньо і спокійним був порешті останній місяць і то я днів за 10 до родів ще читала майстер клас по описанню бізнес процесів в МІМі. Після родів перша зустріч була терміновою і відбулась в перших три тижні, я взяла Марка на зустріч, він її практично всю не спав і уважно слухав, але зовсім не заважав, а навпаки добавляв мені спокою бо був поруч. Якби я його з кимось залишила, серце було б точно не на місці.

14051732_10210841945310043_945779938716219446_n

Так і повелося, що Марко постійно зі мною, виступав і зі сцени, проводив майстр класи, ходив на телебачення і це прекрасно, що у мене є можливість його так інтергрувати у своє життя. Правда здебільшого він чує не казки, а бесіди про стратегію, оптимізацію процесів, щерінгову економіку але сміється і заливається навіть від цих слів, для нього головне добра інтонація.

Графік

Сказати, що у нас є жорсткий режим не можу. Марко росте і потреби його змінюються, якщо хоче більше їсти, гуляти чи поплескатись у ванній і через це ми пізніше ляжемо спати для нас це нормально, я схильна до думки що мають бути загальні правила і рамки а між ними можна бешкетувати і інколи їх порушувати, якщо це комфортно всім.

День починається з Марка, він у нас прокидається перший з 05:30 до 7:00 він вже точно не спить, він наше ранкове сонечко навіть у похмурі дні. Ми прокидаємось разом, робимо потягусі і налаштовуємось на позитивний день. Потім і готую Марку сніданок і паралельно переглядаю робочу пошту, виясняю чи є потреба оперативно включитись. З 08:00 до 10:30 в мене спілкування, консультації з клієнтами, в цей час Марко вже знову на годину засинає і поруч завжди є чоловік, що організував свій робочий день таким чином, щоб більшість ранків ми проводили разом.

14080082_10210787703834040_6701850087417535794_n

Зустрічі з клієнтами в основному це телефон та скайп, але за потреба зустрічаємось в місті в парку де можна гуляти з коляскою або в офісі, 90 % зустрічей Марко поруч, але розумію, що так буде не завжди до 7-8 місяців Марко вів себе дуже спокійно на зустрічах, зараз же вчиться розмовляти тому інколи перекрикує мене і співбесідника, для перемовин з клієнтами це не завжди доречно, тому зараз можу їздити і без нього.

Оптимізація

Я 10 років в сфері ІТ бізнесу і займаюсь проектами по описанню і оптимізації бізнес процесів, дуже вже мені подобається будувати системну роботу і покращувати все навколо. В житті це проявляється бажанням все робити паралельно, розраховувати і економити ресурси дуже часто це про економію часу, до 6 місяців я Марку в голос читала не казки, а ділову літературу добрим тоном, прогулянки поєднувала із зустрічами і телефонними перемовинами. Готую їсти і слухаю онлайн курси, але тут важливо віддавати собі звіт у тому, що ти робиш і які пріоритети. З 7 місяців прогулянки стали більше Марка, ніж для телефонни бесід. Він розвивається і йому треба повноцінне спілкування, а не тільки бачити маму поруч, тому зараз значно коригую свої заняття, більше переношу на нічний час і ранкові підйоми, щоб Марко отримував повноцінну маму.

13895086_10210661661403058_2658812486939961496_n

Для мене мій досвід в формалізації процесів і побудові ситсем дуже корисний в плані організації нашого побуту дозвілля і поєднання його з робочими активностями. Оцінюю, планую і виділяю ресурси, стараюсь тримати баланс між інтересами дитини, мене і чоловіка.

Плюшкін

Загалом, все просто: змінюємося речами, розвивайємо екологічне споживання, звільняємо полки, даємо друге життя речей, якими не користуєтеся, спілкуємося і тим самим економимо ресурси. Для цього і створений «Плюшкін», де непотрібні речі обміняються на більш потрібні. Перед нами стоїть безліч завдань. Зараз завдяки Плюшкіну я часто міняюсь на дитячий одяг та іграшки, а так як зараз я постійно звільняю свій дім від зайвих речей, то часто міняюсь на фрукти та каву, отже це і гарний приклад економії сімейного бюджету.

Також у нашому проекті мені дуже подобаються офлайн івенти, де приймають участь діти, адже на івентах з обміну іграшками або дитячим одягом, діти можуть отримати нові іграшки, давши життя своїм іграшкам, що вже набридли. Це цікавий приклад бережливого використання ресурсів і коштів батьків. Наступна наша зустріч 11 вересня. Запрошуємо приєднатись до правильного споживання. За весь час онлайн-проекту було багато незвичайних лотів:  земля в Карпатах, автомобілі, цікаві меблі, раритетні велосипеди і підшивка журналів Cool Girls.

13912535_1372668119416498_6273670314594572222_n

Загалом, материнство воно дуже різне, порою це складно фізично і морально, але здебільшого це як чудо, що прийшло в наше життя. Кожен день зазвичай інший, бо Марко так швидко розвивається, ще не давно повз, потім враз сів, а зараз топає за коляскою і вчиться цілувати в носик рідних, це просто новий всесвіт і який ми вчимось інтегрувати наш світ. Починаєш багато речей сприймати більш глибше і емоційніше. З Марком я відкриваю себе по новому і хочу принести більше користі світу.