Любов і тайм-менеджмент. Як відомі люди знаходять час на сім’ю та кохання
Інтерв’ю Відносини

Любов і тайм-менеджмент. Як відомі люди знаходять час на сім’ю та кохання

У динамічному XXI столітті кожен може знайти заняття для душі й розвиватися в обраному напрямку. Для когось це кар’єра, для когось сім’я, а хтось поєднує і те, й інше, ще й насолоджується хобі. До Дня закоханих редакція Promum розпитала відомих та успішних людей про те, як вони проводять час із рідними та коханими попри шалений графік. А також як віднайти баланс у непростій формулі «робота і особисте життя». 

Робота і особисте життя. Сергій Мартинюк

«Коли є нагода — завжди мандруємо»

Сергій Мартинюк,

фронтмен гурту «Фіолет», письменник

— Життя в дорогах не може не позначитися на стосунках. Особливо якщо ви не перший рік разом.

Паузи в активному спілкуванні та спільному щоденному побуті з дружиною мені однозначно йдуть на користь.

Не зникає відчуття того, що скучив, і при цьому не даєш змогу рутині перекреслити щось дійсно важливе між вами. Пригадую перший рік наших стосунків: почуття на відстані, Київ, Луцьк, Київ, нічні перони, хитрощі, як затримати її якомога довше, розмови про майбутнє.

Концертні й книжкові тури певною мірою повертають у ті солодкі романтичні часи, тому я на свою зайнятість дивлюся по-філософськи. Зайнятість дружини, фотосправа, якій вона віддана, позбавляють її зайвих переживань, безпідставних ревнощів тощо.

Вона розділяє мій шлях, я — її.

Звісно, моменти криз трапляються. Однак ми завжди повертаємося до того, що нас поєднало — інтуїтивного, ірраціонального відчуття, що ми НАРЕШТІ знайшли одне одного і як важливо це не втратити. Тому до спільного вільного часу ставимося максимально ощадливо і шанобливо. Коли є нагода — завжди мандруємо. Якщо не в нову країну, то в якесь нове для себе місце неподалік Києва.

робота і особисте життя

Робота і особисте життя. Лада Тесфайє

«Я перестала звинувачувати й чекати»

Лада Тесфайє,

ведуча та журналістка

— Починаючи з 2012 року у світі відзначають Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Я планую подарувати кільком своїм друзям книгу Еріха Фромма «Мистецтво любові». Ми вчимося керувати авто, просувати Instagram, малювати, грати на музичному інструменті, будувати бізнес, але ігноруємо мистецтво любові. 

Три роки тому я розлучилась після 14 років подружнього життя. Сьогодні я усвідомлюю, що тільки зараз починаю опановувати мистецтво любові.

Знаєте, як гарячий чай на морозі. Є бажання зігрітися, зробити перший ковток, але не виходить. З часом температура напою знижується, ти прилаштовуєшся й починаєш смакувати. Або як із танцями. Ми всі на дискотеках, вдома, на заходах щось витанцьовуємо. Проте є ті, хто записується в студії, бере приватні уроки. І спочатку вчиться розуміти своє тіло, експериментує з його можливостями, кайфує в залі від розширення хореографічного потенціалу. Наступний рівень — насолоджуватися тим самим з іншими: партнерами, глядачами. 

За останні три роки я познайомилася з собою, навчилась ідентифікувати свої емоції, не просто усвідомлювати бажання, а й задовольняти їх. Я перестала звинувачувати й чекати.

Адже відповідальна за своє життя людина шукає відповіді й вирішує питання. Поки я отримую кайф від сольного танцю в залі, прагнучи насолодитись і парною хореографією. 


Читайте також: Недомать: стыд диктуется обществом


робота і особисте життя

Робота і особисте життя. Наталія Гончарова

«Тільки ми, природа і свіже повітря»

Наталія Гончарова,

стилістка

— Коли є робота, не вдається проводити зі своєю сім’єю стільки ж часу, як тоді, коли її немає. При цьому в мене велика кількість проєктів, які вимагають моєї участі одночасно. Але я зрозуміла для себе одну річ: коли замало кількості часу, я працюю над його якістю – я ні на що не відволікаюся.

І кожну секунду поряд ми не «літаємо у хмарах», не сидимо в телефонах, а справді проживаємо разом.

З часом моє ставлення до стосунків та кохання, звісно ж, змінилося. На щастя, ми дорослішаємо, і вік приходить не сам, а разом із досвідом, знаннями і, не побоюся цього слова, мудрістю. Раніше, у 20 із хвостиком, кохання було для мене чимось повітряним і здавалося, що так буде завжди.

Але зараз я розумію, що будь-які стосунки — це велика праця. Якщо можна так сказати, це теж проєкт, над яким слід працювати, вкладати енергію та душу — тоді ці стосунки залишаться на плаву обов’язково.

Моя робота пов’язана зі спілкуванням, оскільки я доволі публічна людина і навколо мене постійно багато людей.

Тому ідеальний відпочинок із сім’єю — коли є тільки ми і більше нікого.

Це той відпочинок, який вибираю я, і моїм близьким він теж підходить. Ми знаходимо бази відпочинку біля Харкова, самотні будиночки — тільки ми, природа і свіже повітря. Часто в таких місцях не працює інтернет — і це їхня корисна додаткова опція.

Наталія Гончарова. Робота і особисте життя — як досягти ідеальної формули?

Перша та друга дитина — різниця є

У нас двоє діток, і з першою було куди складніше. Евелінці зараз 9 років.

Це запланована дитина, але ми не були до неї готові.

Адже ти тільки в голові можеш уявити, що таке діти. Скільки б ти не читав, не ходив на курси, ніколи не будеш на 100% до цього готовим. Коли вона народилася, нам було складно, бо ми не розуміли, хто що має робити, як розділити наші нові обов’язки. І коли цей період закріплення за нами нових функцій минув, стало легше, краще. Коли з’явився Тіма, наш другий малюк, якому зараз 2,5 року, у нас уже було все сформовано і зрозуміло, не було страху перед невідомістю. З другою дитиною ми отримуємо значно більше задоволення.


Читайте також: Работа или ребенок: как сделать выбор после рождения


Тайм-менеджмент — це не лише про бізнес

Аби все встигати і бути щасливою, слід зважати на два аспекти: любов і тайм-менеджмент. Дуже важливо любити усе, що ви робите. Складно бути успішними на роботі, яку ви не любите, складно знаходити час на всі проєкти.

Якщо ви любите те, що робите, то час знаходиться. У вас є бажання встати раніше, лягти пізніше, бо просто хочеться це робити, і це дуже важливо.

У мене був досвід роботи, яка не приносить задоволення, — мені не хотілося придумувати, генерувати. Не хотілося нічого. І це не варіант, бо наше життя гідне того, щоб бути наповненим гарним настроєм і любов’ю.

Тайм-менеджмент у сучасному динамічному світі дуже важливий. Важливо вміти розставляти пріоритети, балансувати. А за необхідності вміти виділити трошки більше часу спочатку одній сфері, а потім іншій. Тайм-менеджмент — це те, чому варто навчитися, у чому варто розібратися, щоб грамотно керувати своїм життям.

робота і особисте життя

Робота і особисте життя. Олена Борисова

«Не чекайте любові, а відчуйте любов до себе»

Олена Борисова,

рестораторка

— Я відчуваю себе людиною, яка живе наповненим життям. Так, мій графік досить щільний, але я не відчуваю себе «білкою в колесі». Навпаки: я живу в балансі та гармонії. Це та система життя, яку я для себе свідомо обрала. І, звісно, вона мені подобається. Мій режим дня — це дзеркало моїх стратегічних пріоритетів та основа для досягнення цілей.

Я обов’язково виділяю час для себе: це година після пробудження о шостій ранку, а також кілька годин до обіду, які я присвячую спорту та власному розвитку.

Є час, який я проводжу з дітьми — зранку готую для кожного сніданок, ми разом складаємо плани на день перед садочком чи школою, також вечори я присвячую активному спілкуванню з кожною дитиною. З 13:00 до 19:00 — робочі зустрічі. Це той режим, в якому комфортно мені та який є комфортним для моєї родини. Вихідні — час для сім’ї, без винятку.

Мені здається, що немає ніяких готових рішень та нормативів щодо того, скільки часу треба проводити з близькими. Є лише один значущий фактор — щастя.

Якщо всі в родині почуваються щасливими, всі відчувають любов та підтримку одне одного, значить, все добре.

Кохання подібне до світла

Мені здається, що кохання найбільш подібне до світла. Воно починається глибоко в нас та насправді не залежить від інших людей та зовнішніх обставин. Це взагалі фундаментальне почуття, яке лежить в основі всього.

Коли людина відчуває кохання, разом з цим приходить і повнота буття, і відчуття гармонії, і близькі за духом люди, і чудові ідеї…

У нашій із Дмитром парі все побудовано на любові, довірі, повазі, підтримці та, звісно, спільних цінностях. Ще один важливий фактор розвитку гармонійних стосунків — постійний відвертий діалог. Ми обговорюємо наші особисті цілі та цілі нашої родини. Для нашої сім’ї ми прописали місію, цінності, правила — і це чудовий фундамент для прийняття подальших рішень.

Насамперед любіть себе. Не чекайте любові, а відчуйте любов до себе, відчуйте її всередині — і побачите, як вона наповнює та освітлює все навколо.

І її точно вистачить і на дітей, і на партнера, і на справу своєї мрії. Створюйте систему свого життя. Тільки не нав’язану, а власну. З власними пріоритетами, цінностями, цілями та методами їхнього досягнення. Звільнюйтеся від почуття провини та бажання відповідати чиїмось очікуванням та стандартам. Любіть себе, поважайте себе, відчувайте власну цінність за будь-яких стартових умов. І тоді світ обов’язково відповість взаємністю.


Читайте також: Лилит Саркисян и Денис Иванов: «Семья счастлива столько, сколько счастливы в ней мужчина с женщиной»


робота і особисте життя

Робота і особисте життя. Сім’я Борисових

Діти — не інструмент, який щось «полагодить» у стосунках батьків

У нас із Дмитром шестеро дітей на двох. Чотирьох виховуємо ми, є ще двоє синів Дмитра від попереднього шлюбу. З ними ми тісно спілкуємося і також часто проводимо час разом. Я впевнена, що народження кожної дитини має бути результатом кохання та усвідомленого рішення. І кожен у парі готовий нести відповідальність.

Всі наші діти — заплановані, бажані, народжені в гармонії та любові. Тобто емоційна близькість — це базова передумова, а не результат появи дитини.

Діти — не інструмент, який щось «полагодить» у стосунках батьків. Вони — новий окремий всесвіт. Ми ніколи не перекладаємо на дітей власні амбіції та очікування від життя, ми навіть не виховуємо дітей у класичному значенні цього слова. Тобто ми не опікаємо їх, як це заведено, а натомість вчимо бути самостійними, а зі свого боку забезпечуємо їм безпеку, максимальну підтримку та всі умови для гармонійного розвитку. І, звісно, безумовно їх любимо.

А коли ми з Дмитром відчуваємо, що нашої любові та енергії вистачить на ще один світ, то вирішуємо, що готові дати життя ще одній дитині.

Ми всі, включно з найменшими дітьми, займаємося активними видами спорту: від сноуборду до вейк-серфінгу. Подорожуємо, шукаємо нових вражень на виставках та інших цікавих подіях. Або ж просто проводимо час вдома з друзями за великим столом, коли Дмитро готує для всіх щось особливе.

Ми відразу плануємо подорожі двох типів – ті, в які відправляємося всією родиною, та ті, в які ми їдемо вдвох з Дмитром.

Я певна, що будь-якій парі потрібен час, аби побути наодинці одне з одним. Тим паче, коли йдеться про щасливих багатодітних батьків. Це не втеча від родини, це просто дещо інший тип почуттів і вражень, які також обов’язково мають бути.