У клітці: як уникнути домашнього насилля під час карантину
Uncategorized Важливо знати Новини Відносини

У клітці: як уникнути домашнього насилля під час карантину

Ізоляція — це справжнє випробування для людей, які, на жаль, є потенційними жертвами булінгу. Перебування у рідних стінах може бути ризикованим для життя. Обачними потрібно бути на кожному кроці. Ми зібрали декілька порад для тих, хто опинився у схожій ситуації.

Зони без зброї

Якщо знаєте, що можете опинитись у ситуації, коли вам погрожуватимуть холодною зброєю чи ударом важкими предметами, сховайте їх. Ми звикли, що зазвичай на кухні ножі знаходяться у швидкій доступності, але в даній ситуації це може загрожувати вашому життю. Сховайте потенційно небезпечні для вас предмети у дальні шухляди.

План втечі

Якщо у вас є машина, припаркуйте її біля вашого будинку. Слідкуйте, аби всі гаджети були завжди заряджені, а на картці була мінімальна сума грошей. Якщо у вас немає машини, запишіть наперед номер служби таксі.

Забезпечення підтримки

На щастя, в Україні є гарячі лінії, до яких може звернутись жертва. Правоохоронні органи — це єдині державні установи, що мають вільний доступ до вашої оселі на час карантину. У крайньому разі телефонуйте до поліції. Заздалегідь попередьте сім’ю, друзів чи сусідів, що в разі екстреної ситуації втечете до них. 

Фізична активність

Від постійного лежання на дивані та переглядання серіалів чи довгої роботи за комп’ютером у організмі накопичується велика кількість адреналіну. Під час такого стану є більший ризик проявів агресії, бо адреналін з організму не зникає. Коли людина займається фізичною активністю, у крові збільшується кількість ендорфіну, а адреналін ви «виплескуєте».

Простір для себе 

В умовах подавленого емоційного стану давайте один одному право на власний простір. Інколи усамітнення допомагає розслабитись та зняти напругу.

 

Якщо ви не учасник конфлікту, а просто сусід, що чує жіночі крики з-за стіни, зробіть щось для того, аби відволікти кривдника. Постукайте у двері, попросіть солі чи ще чогось. Не будьте байдужими, можливо, саме ви зможете запобігти необоротній ситуації.

Куди звертитись:

Національна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації: 0-800-500-005, або з мобільного: 116-123. Вона працює цілодобово. 

Дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного). 

Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству: 1547.

Урядовий кол-центр: 1545. 

Гаряча лінія координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги: 0-800-213-103. 

На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн-режимі.