Чому важливо вивчати іноземну мову змалечку?
Важливо знати

Чому важливо вивчати іноземну мову змалечку?

Мати трьох діток і засновниця мережі англомовних дитячих клубів Playroom Олеся Божко  впевнена, що розвиток та навчання  дитини мають бути захоплюючим цікавим процесом, а вчителі – друзями дитини. Тому важливо, щоб навчання було калейдоскопом різноманітних ігор, експериментів, проектів, арту, музики та рухливих занять. Олеся у минулому дипломат, багато подорожувала світом, а з появою дітей почала активно цікавитися  сучасними освітніми методиками.

Успішним прикладом вивчення іноземної мови змалечку стали мої діти. Ми певний час мешкали у Сполучених Штатах і діти фактично були двомовними – від нас з чоловіком вони чули українську, від друзів та в середовищі – англійську. Кожного дня у парках, бібліотеках, музеях, на майданчиках, в магазинах, по телебаченню, у дитячому садочку та, згодом у школі, лунала англійська. Як наслідок – англійська у дітей була на такому ж рівні як і в американських діток їхнього віку. Після нашого повернення до Києва було шкода втрачати набуті знання. Це підштовхнуло мене до створення у Києві англомовного дитячого простору, де дітки навчатимуться і спілкуватимуться переважно англійською та із залученням носіїв англійської мови.

cooking

У якому віці варто розпочати вивчення мови?

Чим молодша дитина, тим краще відбувається засвоєння іноземної мови. Малі діти засвоюють мову вірно за умови, якщо для них буде створено середовище з правильною англійською мовою. Перебуваючи у природньому мовному середовищі – вони вивчають нормативну мову з інтуїтивним дотриманням всіх граматичних форм, хоча і не розуміють граматики. Вимова у тих, хто вивчає мову змалечку – на рівні носіїв мови. Основна причина полягає в тому, що з віком рефлекси людини звужуються до звичного для неї середовища. Звичне середовище і визначає її розумову матрицю, закладає її інтелект. І чим більше людина звикає, тим важче їй даються зміни у всьому. І навпаки – чим більше у дитини нових вражень, цікавої для неї інформації, тим більшим буде її природній інтерес у майбутньому. Чому дорослим людям важче дається вивчення мов – вони порівнюють все зі своєю моделлю мови. У них назавжди залишається акцент, може і незначний, тому що лінгвістичний апарат призвичаєний до своєї рідної мови.

Переваги раннього вивчення

Дослідження також свідчать, що діти, які змалечку вивчають іноземні мови, зростають більш творчими особистостями, краще вирішують поставлені завдання та легко інтегруються у інші культури і, як наслідок, зростають впевненими особистостями.

Вивчення кожної нової мови дається дедалі легше тим, хто вже володіє другою мовою, а саме є розуміння мовної структури та групи мов, краще розвинений асоціативний ряд, адже мови мають запозичення та вплив одне на одного.

YUR_6555

Чим більше мов дитина знатиме, тим більше інтегрована у майбутньому людина у світ. У неї не буде бар’єру у спілкуванні, пізнанні інших культур.

Зазвичай діти, які впевнено володіють іноземною мовою, дуже люблять практикувати її в країні спілкування іноземної мови. Вивчення мов закладає у мозку дитини широке сприйняття світу, у дитини вже змалечку є усвідомлення того, що світ великий і неосяжний. Чим різноманітніше у дітей середовище – тим розвинутішою у них буде матриця сприйняття світу та інформації навколо.

Яким чином забезпечити вивчення дитиною іноземної мови, якщо вона не перебуває постійно у мовному середовищі?

Завдяки інтернету, кожний з нас має можливість підбирати відео та аудіо-ресурси мовою, яку вивчає дитина. Діти зазвичай дуже люблять вірші та пісеньки. Вони дуже легкі у засвоєнні та ефективні у сприйнятті мови.

Набагато ефективніше дається дітям вивчення іноземної мови, якщо це відбувається шляхом “занурення”, тобто коли відсутня опція перекладу на звичну дитині мову. І далеко не обов’язково за можливістю “занурення” їхати до країни, мову якої хотілося, аби дитина вивчила, особливо, якщо іде мова про англійську чи французьку мови.

YUR_6579-2

Якщо ви обираєте заклад для своєї дитини з носіями мови, переконайтеся, що вони розмовляють вірно, оскільки змалечку дитина максимально наближено вбирає те, що чує. Наприклад, в таких країнах як Кенія, Ямайка, Індія англійська мова є досить поширеною мовою спілкування та вжитку. Тож представники цих країн також є носіями англійської з акцентом та сленгом, віддаленим від країни походження мови.

Також важливо пересвідчитися, що ви залишаєте дитину у позитивному, творчому та сприятливому до навчання через гру середовищі. Примус, відсутність креативності та винахідливості у вчителів при підготовці занять для діток, можуть назавжди відбити бажання та інтерес до вивчення мови.