Топ-10 дитячих винаходів, які змінили світ дорослих
Важливо знати

Топ-10 дитячих винаходів, які змінили світ дорослих

У всьому світі 17 січня відзначають День дитячих винаходів. Це свято — привід згадати про найяскравіші винаходи хлопчиків і дівчаток. Хтось зробив своє відкриття випадково, хтось ретельно працював декілька років. Хтось отримав за свою ідею роялті та добре заробив, а хтось запатентував ідею або удосконалив винахід і організував власну компанію, після чого став відомим на весь світ в юні роки. Редакція Promum зібрала найяскравіші дитячі винаходи, які перевернули світ.

Ласти для рук

Бенджамін Франклін — відомий на весь світ американський державний діяч, письменник, вчений. Ми повинні бути вдячні йому за появу громовідводу, біфокальних окулярів і навіть крісла-качалки. І в тому, що 17 січня ми відзначаємо День дитячих винаходів, є заслуга відомого американця. Датою свята обрали день народження Бенджаміна Франкліна, адже він став винахідником у 12 років. Юний Бенджамін винайшов ласти для рук, які дозволяють плисти швидше.

Водні лижі

Ідея проїхатися на лижах по воді могла спасти на думку тільки дитині. Це було майже сто років тому. Хлопчик на ім’я Ральф Самуельсон дуже хотів покататися на лижах, але до початку сезону було ще далеко. Відпочиваючи з братом біля озера, він не витримав і вирішив спробувати покататися на лижах по воді. Ральф використовував дерев’яні лижі та міцні шкіряні ремінці. Офіційного патенту про винахід у Ральфа немає, але це не завадило йому стати відомим. Асоціація воднолижного спорту США вшановує пам’ять про винахід і вважає Ральфа першою людиною, яка проїхалася на водних лижах.


Читайте також: Гаджеты и дети: 12 шагов к здоровым отношениям с девайсами в семье


дитячі винаходи

Дитячі винаходи

Шрифт Брайля

Коли Луї Брайль був ще маленьким, він втратив зір. У підлітковому віці він, як і багато хлопчиків, захоплювався розповідями про шпигунів. І зміг витягти з цього практичну користь, і не тільки для себе, але і для мільйонів людей у світі з вадами зору. 15-річний хлопчик взяв «нічний шрифт», який капітан артилерії використовував для читання повідомлень, і трансформував його у відомий тепер шрифт Брайля. Він виявився набагато зручнішим за рельєфно-лінійний шрифт для людей зі слабким зором, який існував до 20-х років ХІХ століття.

Батут

Щоб веселитися і розважатися, дітям не завжди потрібна допомога дорослих. Діти можуть самостійно не тільки вигадувати сюжети для ігор, але і винаходити засоби для цього. Наприклад, засіб для улюбленої розваги дітей — стрибків на батуті — винайшов 16-річний гімнаст Джордж Ніссен. Спочатку батут рекламувався як тренажер для солдатів. Це було в 1930-і роки, але батут дуже популярний і зараз.

Снігохід

Дитяче захоплення може переростати в щось серйозне, наприклад, стати початком кар’єрного росту. Так сталося з Жозефом Бомбардьє з Канади. Хлопчик був механіком-самоучкою. Ще 15-річним підлітком він не просто цікавився автомобілями, а винайшов снігохід. Для цього Жозеф використовував свої знання і зламаний Ford Model T. Коли Жозеф виріс, він не забув про свій винахід, зайнявся його удосконаленням, а згодом заснував компанію Bombardier Recreational Products. Зараз ця корпорація — один зі світових лідерів у сфері розробки, виробництва і реалізації не тільки снігоходів, але також квадроциклів, гідроциклів та інших транспортних засобів для активного відпочинку.

Калькулятор

Відомий вчений, математик і механік Блез Паскаль був не тільки блискучим розумником XVII століття, але і просто хорошим сином. Батько Блеза займався збором податків і змушений був багато годин проводити за підрахунками. Як тільки хлопчик підріс, він полегшив роботу свого батька, придумавши і зібравши для нього прообраз сучасного калькулятора. Є дані про те, що таких механічних лічильних машин було 20 штук, жодна з них не збереглася.


Читайте також: Почему сторителлинг помогает готовить детей ко взрослой жизни


Утеплені навушники

Утеплені навушники — це, звичайно, не новий транспортний засіб або шрифт для незрячих, але практичний винахід у холодну пору. На їх розробку 15-річного Честера Грінвуда надихнули власні незручності. Він катався на ковзанах у вітряну погоду і хотів захистити вуха від холоду. Під час експериментів Честер придумав хутряні навушники і запатентував ідею. Цьому винаходу вже майже півтора століття.

дитячі винаходи

Дитячі винаходи: скат для збору сміття в океані

Скат для збирання сміття в океані

Масштаби забруднення океану пластиковим сміттям лякають і дорослих. А ось ефективна ідея очищення океанів належить не іменитим вченим, а 17-річному студенту з Нідерландів. Боян Сленг придумав спеціальну платформу, яка за формою нагадує ската. Вона збирає пластик, засмоктуючи його в себе, подрібнює і зберігає всередині. У перший же рік після оголошення про винахід проект зібрав 2 млн доларів інвестицій. З 2017-го скати вже працюють в океані. Цей проект виявився ефективним, і порівняно з усіма раніше запропонованими — недорогим в реалізації. Комплекс живиться від сонячних батарей. А пластик, отриманий після очищення, можна здавати і заробляти додаткові кошти.

Тестер, що визначає рак

Провідні вчені світу не покладаючи рук працюють, аби якось просунутися в ранній діагностиці раку, адже в такому випадку шансів вилікуватися набагато більше. Зробити важливий крок, який вже рятує життя людей, вдалося школяреві з Меріленда. Джеку Андраку було 14 років, коли через онкологію помер друг його сім’ї. Хлопчик понад півроку працював в лабораторії і в результаті вийшов звідти з тестером, зробленим із нанотрубок. Цей тестер визначає рак у 168 разів швидше за інші методи.

Винахід Джека активно використовується з 2012 року, а сам юний винахідник став відомим на весь світ і до 20 років отримав нагороди Ватикану і компанії Intel.

Ліхтарик без батарейок

Подруга юної Енн Макосінські не могла зробити уроки через відключення електроенергії. Коли винахідниця з Канади придумувала ліхтарик, що працює від людського тепла, вона не мріяла про світову славу і не думала про внесок у науку. Дівчина просто хотіла допомогти подрузі. Але світ зустрів із захопленням відкриття Енн. Ліхтарик, який починає світитися від тепла рук, — зручний аксесуар, який до того ж може врятувати планету від батарейок. Надихнувшись успіхом, Енн створила подібний ліхтарик, який кріпиться на голові. Вчені стверджують, що цю технологію можна використовувати навіть під час виготовлення смартфонів.