Суворе виховання і здоров
Виховання

Суворе виховання і здоров’я дитини

Американські вчені з університету Лома-Лінда (Каліфорнія) під час нещодавнього дослідження дійшли висновку, що неправильний стиль виховання дитини має низку негативних наслідків для її здоров’я навіть у зрілому віці.

 

Дослідження показало, що теломери — захисні ковпачки на закінченнях ланцюжків ДНК — у людей, які вважали, що батьки виховували їх суворо, були в середньому на 25% меншими, ніж у інших учасників експерименту, які вважали, що їх виховували з теплотою.

Дослідники дійшли висновку, що стрес у ранньому віці пов’язаний з більш короткими теломерами. А це означає, що люди, які відчували стрес у дитинстві, схильні до прискореного клітинного старіння та ризику розвитку різних захворювань у зрілому віці.

Керівник експерименту Реймонд Кнутсен стверджує: «Довгий час теломери вважалися свого роду «генетичними годинниками». Але тепер ми знаємо, що, якщо людина відчуває стрес у ранньому віці, її теломери коротшають. Через це виникає ризик захворювань та передчасної смерті. Кожен раз, коли клітини діляться, теломери коротшають, а тривалість життя людини скорочується».

Цікаво, що генетичні мутації, що відбуваються в теломерах, викликають низку рідкісних захворювань, що призводять до передчасного старіння. «Однак ми встановили, що певні клітини організму виробляють фермент теломеразу, який здатен відновлювати теломери», — каже Реймонд Кнутсен.

У дослідженні взяли участь 200 осіб. Воно тривало протягом п’яти років. Окремо були проаналізовані дані чоловіків і жінок.

У дослідженні детально розглядається вплив стилю виховання батьків на стан теломерів дитини. «Стиль виховання дитини — це ключ до розуміння її генетики», — говорить Реймонд Кнутсен.

Також  було встановлено взаємозв’язок між стилем виховання дитини, довжиною її теломерів і такими факторами, як успішність та індекс маси тіла.

«Люди, яких суворо виховували, частіше мали проблеми з надмірною вагою та мали низький рівень освіти», — заявив Реймонд Кнутсен. У результаті дослідження був зроблений висновок про те, що розумова діяльність і нормальний індекс маси тіла можуть деякою мірою запобігати старінню клітин і, таким чином, протидіяти суворому вихованню, пережитому в дитинстві.