Що таке коронавірус та як захистити себе і дітей? Пояснює доказовий лікар
Важливо знати Здоров'я

Що таке коронавірус та як захистити себе і дітей? Пояснює доказовий лікар

У світі новий небезпечний збудник — коронавірус. Зараз про це, без перебільшення, говорять усі ЗМІ та блогери, пересічні люди переказують страшні подробиці, а лікарі пильно стежать за ситуацією. Чи справді світ на порозі епідемії? Відповідає лікар Дарина Дмитрієвська.

Чи варто панікувати?

Головне пам’ятати, що основним негативним чинником у подібних ситуаціях є не стільки сам збудник, скільки паніка, що активно поширюється, породжуючи шкідливі міфи і тривожність. Ефективною пігулкою стає доказова інформація, а вона на цей момент така.

Що це за збудник?

Вірус, що вперше виявили у людини 31 грудня 2019 року, називається 2019-nCoV та відноситься до групи коронавірусів, що тепер налічує сім штамів. Інші небезпечні представники цієї групи (SARS та MERS) були причинами епідемій респіраторних порушень у 2002–2003 та 2012 роках відповідно. Усі збудники викликають швидкий розвиток пневмонії, важкий стан пацієнта, що може закінчитися смертю. 


Читайте також: 9 советов, как укрепить/повысить иммунитет ребенку


Китайський коронавірус містить РНК, є простим, а отже здатний часто мутувати, утворюючи нові форми. Резервуаром є тварини та риба – це пояснює зв’язок перших виявлених випадків з тим, що пацієнти відвідували ринок морепродуктів у місті Ухань або працювали на ньому.

Що відбувається наразі?

Станом на 10 годину ранку 24 січня зареєстровані понад 800 випадків зараження, 25 пацієнтів померли. Здебільшого це були люди похилого віку, що мали хронічні захворювання та стани. Ймовірно, інфікованих людей більше, однак легкі форми не потрапляють у поле зору медиків. 

Наразі вчені вже повністю розшифрували РНК вірусу та розробили тест-систему для виявлення збудника. Найближчим часом ці дослідження мають стати доступними у регіонах поширення вірусу. За останній час випадки були зареєстровані у провінціях Китаю, в Японії, США, Тайвані, Таїланді, Південній Кореї. Це відбувається через активну міграцію людей, які перебувають в інкубаційному періоді, що триває близько двох тижнів.

Які симптоми?

Вони загальні та неспецифічні, характерні для більшості респіраторних захворювань: 

  • підвищення температури;
  • кашель;
  • слабкість;
  • утруднене дихання.

 Хворіють в основному люди зі зниженим імунітетом.


Читайте також: Болеющий ребенок: инструкция по выживанию


Як захиститись?

Від багатьох інфекційних хвороб людство створило вакцини, однак новий вірус з’явився зовсім нещодавно, і щеплення знаходиться на ранніх стадіях розробки. Отже, нам залишаються загальні правила профілактики та обережності, а саме: 

  • ретельно мити руки з милом;
  • провітрювати приміщення;
  • уникати скупчень людей;
  • пити багато води та відпочивати. 

Міцний імунітет є найкращим на сьогодні способом захисту не лише від китайського коронавірусу, а й безлічі інших інфекційних хвороб. Також варто відкласти поїздки до Китаю та інших регіонів, де виявлено новий збудник. Головне — не піддаватися паніці.