Діти можуть боятися захисних масок: Як позбутися страху
Uncategorized Важливо знати Новини Виховання

Діти можуть боятися захисних масок: Як позбутися страху

Є діти, які вважають Хелловін страшним, діти, які ненавидять клоунів, діти, які погано реагують на когось без стандартного людського обличчя. Роберто Олівардія, викладач психології Гарвардської медичної школи, стверджує, що приблизно 1% дітей може страждати від «маскофобії».

Для деяких дітей навіть найпростіші медичні маски можуть бути страшними — моторошні самі собою, і страшні як нагадування про загрозу зараження і загалом про незвичний час, в якому ми живемо.

Коли ви надіваєте маску, то дитина може відчувати страх, розчарування. Це, на додаток до ізоляції, може бути ще одним джерело суму для неї.

Причина страху:

Здатність розпізнавати та читати обличчя у дітей молодшого віку набагато слабша, ніж у підлітків. Відповідно малюк не розуміє, яка емоція криється за маскою.

   Дорослі люди можуть розпізнавати емоції одне одного, навіть якщо вони у захисних масках. У дітей цей навик з’являється пізніше, приблизно в шість років. Проте тільки після 14-ти вони можуть розпізнавати емоції інших, якщо половину обличчя приховано.

   Діти молодше 6 років, як правило, звертають увагу на індивідуальні особливості, вони не визначають людину в цілому. Діти звертають увагу на розмір носа або форму очей, не більше.

   Вчені з Каліфорнійського університету провели дослідження. Дітям показували фотографії людей у масках. Експеримент довів, що малюки мають проблеми з розпізнаванням навіть знайомих облич. Тож друзі та сусіди, що носять маски, можуть видатися дітям незнайомими.

   Наприклад, в одному дослідженні дітям давали кілька фотографій, серед яких були знімки їхнього вчителя, змішані із зображеннями інших людей. Після чого просили їх розкласти так, щоб всі фотографії вчителя були разом. 6-річні діти могли це зробити, але 4- і 5-річні припускалися помилок.

 

 

Як пояснити дитині, що це не страшно

Кетрін Дж. Мондлох, професор психології та директор лабораторії сприйняття обличчя в університеті Брок в Онтаріо, сказала: «Діти думають що коли з’являється щось нове, то і сама річ змінюється». Тобто малюк може думати: «Якщо мама надіває маску, значить, вона стала іншою». Ваше завдання — пояснити дитині для чого потрібно носити маску.

   Надіньте та зніміть маску кілька разів перед дитиною. Тоді вона побачить що перед нею ті самі мама чи тато.

   Ми звикли отримувати велику кількість інформації за допомогою обличчя іншої людини —  від її віку до емоцій, які вона відчуває. Такі навички покращуються протягом дорослішання дитини.

   Надіваючи маски, ми забираємо частину цієї інформації. Цим ми ускладнюємо дітям можливість читати емоційні сигнали. Їх це може турбувати та непокоїти.

   Психологи стверджують, що діти з аутизмом, порушенням гіперактивності, дефіцитом уваги та соціальною тривожністю у цьому випадку можуть бути особливо вразливими.

   Потрібно пояснити дітям, що носіння масок — це спосіб допомогти іншим, якщо ви раптом переносник інфекції. Але в жодному разі не свідчить про те, що ви 100% ним є.

    Діти повинні сприймати це як акт соціальної відповідальності. Поясніть, що це так само важливо, як і миття рук, чи інші дії,  які ви робите, щоб захистити себе, а також щоб захистити інших. 

   Якщо не сам акт носіння маски, а вона сама виглядає моторошною для дитини, то можна купити або пошити маски з різними кольоровими принтами. Це може бути тканина з принтом улюбленого героя мультфільму. 

   Якщо у вас немає можливості дістати таку маску, то спробуйте намалювати посмішку на своїй масці. Це психологічно підводитиме дитину до того, що під малюнком і справді приховується усмішка.

Поясніть дитині, що лікарі та медсестри є героями, які захищають та допомагають іншим людям, а маски є частиною їхньої форми. «Ми теж можемо бути супергероями і захищати інших людей від мікробів, носячи ці маски певний час», — можна сказати малечі.