Як подружити між собою дітей від різних шлюбів
Uncategorized

Як подружити між собою дітей від різних шлюбів

Існує думка, що діти від попередніх шлюбів є чи не основною причиною розладів в сім’ї. А як йдуть справи насправді?

Дисципліна в “змішаній родині”

Питання дисципліни є невід’ємною частиною життя і звичайних, і «змішаних» сімей.
Батьки часто вирішують питання, хто повинен «відповідати» за дисципліну. Чи повинен вітчим контролювати дітей дружини, або вона повинна сама вирішувати цю проблему, чи потрібно це робити разом? Коли треба починати виховувати?
Зрозуміло, батьки повинні разом виховувати дітей. Однак перехід до спільного виховання повинен бути поступовим. Дайте всім – і дітям, і дорослим час, щоб звикнути до нових ролей, дізнатися звички і характер один одного.
Всі питання намагайтеся вирішувати мирно і справедливо.
Щоб уникнути конфронтації, треба використовувати всі інструменти «домашньої дипломатії». Спілкуйтеся з дитиною на рівних, завжди чітко позначайте свою позицію, а також приводьте доводи «чому так, а не інакше».

Cпільна дитина: стрес або радість

Старші діти в більшості випадків сприймають появу нового брата або сестри, як перешкоду. Усвідомлення того, що навколо цього немовляти тепер крутиться весь світ, часто викликає у дітей ревнощі і заздрість.
Щоб старші діти «взяли» молодшого, не поспішайте позбавляти їх дитинства, залучати до зміни памперсів, які неприємно пахнуть, не змушуйте часто сидіти або гуляти з малечею. Дайте дітям час, щоб вони самі перейнялися до дитини ніжними почуттями, розкажіть про позитивні сторони ситуації (як здорово, коли є рідна людина, як вона любить свою сестричку або братика). Хваліть дітей за прояви любові і ніжності до дитини. «Подивися, як він тобі посміхається», «тільки почувши твій голос і відчувши твої дотики, крихітка засинає» і т.д. При такому підході зовсім скоро на «агукання» або плач молодшого братика або сестрички вони поспішатимуть без вашого прохання.

Взаємна повага

Батькам варто пам’ятати, що в «змішанії» сім’ї не потрібно примушувати дітей дружити, але потрібно говорити про взаємну повагу, бо саме вона є тим фундаментом, на якому будується міцна сім’я. Поважайте один одного, не шукайте промахи там, де їх немає,  не придумуйте негативні пояснення вчинкам домочадців.

Батьки, повторно вступаючи в шлюб, повинні вжити всіх заходів для вибудовування гармонійних стосунків у сім’ї, де дитина чи діти від попереднього шлюбу не будуть відчувати себе нелюбимими і знедоленими.

Про що мовчать чоловіки. Як виховати чужу дитину? — дивіться відео:

Читайте також: Як навчити дитину любити понеділки.