Як поводитись батькам, які розлучаються
Uncategorized Новини

Як поводитись батькам, які розлучаються

Розлучення — великий стрес для дорослих, але ще більший — для дітей. Для них розлучення батьків — це зміна світу, в якому вони живуть. Тому, якщо ви прийняли рішення зробити такий серйозний крок, обов’язково подбайте про те, щоб ваші діти відчули ці зміни мінімально.

1.Максимально розділіть подружжя і батьківство. Ступінь відповідальності батьків залежить тільки від їх особистих якостей, але не від того, живуть батьки разом чи ні.

2. Не робіть для дітей трагедію з цієї події. Варто концентруватися на тому, що залишилося в житті дитини незмінним. Наприклад, вона як і раніше у вихідні проводить час з татом, вона може дзвонити йому в будь-який час, у них є спільні плани.

3. Варто говорити про факти ( «ви як і раніше з татом катаєтеся на великах»), а не про абстрактні поняття ( «раніше це була сім’я, а тепер її немає»). Тому що зайва драматизація підвищить тривожність дитини: щось невідчутне зникло, і це незрозуміле велике горе. Це почуття змусить малюка боятися за матір, а також нагрузить її саму почуттям провини за свої страждання і, можливо, змусить апелювати до почуття провини колишнього чоловіка. Але ніяких позитивних плодів не принесе.

4. Не передаваєте інформацію для колишнього чоловіка через дітей, не питаєте «ну, що там відбувається у тата? Який у нього настрій, що він про мене сказав? ».

5. Не бійтеся ділитись болем з дитиною. Жінці дуже важливо почати собі допомагати — це не тільки турбота про себе, це турбота про дітей.

6. Не знайомте дитину з новим партнером, поки в стосунках не все зрозуміло. Це знайомство краще почати з розмови, що дитині не треба вибирати і порівнювати — тато так і залишиться татом, просто у нього з’явиться ще одна доросла людина, з якою він спілкуватиметься.

7. Не треба розповідати, що поганого зробив тато по відношенню до мами. Дитину це абсолютно не стосується. Не треба викликати в ній «праведний гнів» — дитина не зможе по-справжньому захистити матір, але серйозну психологічну травму отримає.

Вам буде цікаво: Як діяти, коли дитина просить завести тварину.