Кібербулінг: як вберегти дитину
Uncategorized

Кібербулінг: як вберегти дитину

Кібербулінг — це цькування людини в інтернеті. Для дітей такий вплив особливо небезпечний. Наслідки кібертравлі — страх, небажання виходити з дому, відвідувати школу, неврози, депресія. Ми розповімо батькам, що робити, коли вашу дитину ображають онлайн.

 

Кібербулінг і булінг: у чому відмінності?

Кібербулінг нагадує цькування в реальному житті, але є відмінності. Ситуація ускладнюється, тим що в дитини немає можливості відчути себе в безпеці навіть вдома. Повідомлення можуть надходити з різних джерел, у будь-який час дня і ночі.

 

Поведінка дитини

Батьки можуть довгий час не знати, що дитину цькують у мережі, адже немає жодних видимих ознак. При цьому жертва може постійно отримувати повідомлення з погрозами та образами. Подібна ситуація може тривати довгий час.

Спочатку ви можете навіть зрадіти, що дитина більше часу проводить вдома, не вештається на вулиці з незрозумілими компаніями. Проте будьте уважні. Підліток може поводитись дивно — з острахом реагувати на сповіщення з телефону.

Довірливі відносини — найкраща профілактика булінгу.

Щоб уникнути кібертравлі, варто вибудовувати міцні, довірливі відносини з дитиною. Ви повинні стати для неї тилом, підтримкою. Варто додатися в друзі до дитини в соціальних мережах. Також необхідно обговорити з дитиною правила безпеки в інтернеті.

Як діяти?

Якщо дитина стала жертвою цькування в інтернеті, підтримайте її. Не варто погрожувати, що позбавите інтернету, звинувачувати. Можливо, дитина дійсно викликала агресію у свій бік. Але в той момент, коли вона поділилася з вами своєю бідою, вона показала, що сподівається на підтримку. Вступати в перепалку з агресором неправильно. При цьому не варто залишатися осторонь і говорити «не реагуй — самі відчепляться».

Краще піти шляхом скарг, які можна надіслати комісії з питань захисту прав дитини та у правоохоронні органи. Для цього необхідно зробити скріншоти погроз і образ, написати скаргу і подати її. Важливо обговорювати свої дії з дитиною, адже вона — потерпіла сторона і має повне право знати про всі ваші дії і брати участь у відстоюванні себе.

Згодом можна допомогти дитині заблокувати небажані контакти.