Свинка у дітей: як лікувати
Uncategorized Новини

Свинка у дітей: як лікувати

Свинка (паротит) — це гостре інфекційне захворювання, яке часто діагностують у дітей. Передається воно повітряно-крапельним шляхом і є дуже заразним. 

 

Інкубаційний період складає 10–20 днів, у середньому — 13–14 днів.

 

«Основний симптом паротиту — висока температура і збільшення слинних залоз. Вони можуть збільшиться відразу з двох боків або ж тільки з одного. Саме через ці ознаки хворобу назвали свинкою: при ураженні двох залоз обличчя людини нагадує поросяче рильце. Крім слинних залоз можуть страждати й інші, наприклад, підшлункової залози. у хлопчиків можуть запалюватися яєчка, а у дівчинки — яєчники», — розповідає педіатр Ольга Власова.

 

Лікування

Специфічного лікування паротиту немає. Вся терапія спрямована на зменшення симптомів. Тому дуже важливо дотримуватися суворої дієти і постільного режиму. Адже при свинці страждає підшлункова залоза, і панкреатит може стати серйозним ускладненням паротиту. В обов’язковому порядку потрібно виключити жирне, смажене, молочні продукти. Їсти потрібно білкову їжу і складні вуглеводи (бурий рис, гречка, макарони з борошна грубого помелу, сочевиця, горох і т. д.). Показано рясне тепле питво. Особливо корисним будуть морси і компоти, що містять журавлину.

 

«Багато батьків для зменшення запалення прикладають до шиї малюка гарячі компреси. Цього не можна робити в жодному разі! Таке «лікування» загрожує серйозними ускладненнями. На шию можна пов’язати шарф, такого сухого тепла буде достатньо. І пам’ятайте, що температуру варто збивати при показниках понад 38,5 °С», — нагадує лікар.

 

Ускладнення хвороби

Паротит може викликати таке серйозне ускладнення, як менінгіт. Чим старше хворий, тим імовірніше розвиток «поганого сценарію».

 

Хлопчики переносять захворювання гірше за дівчаток. Так як при паротиті уражаються яєчка, то в майбутньому це загрожує чоловічим безпліддям. Тому важливо при паротиті перебувати під наглядом лікаря.

 

При дотриманні всіх вказівок лікаря ускладнень після будь-якої хвороби можна уникнути.