18 порад як подорожувати з дитиною
Важно знать

18 порад як подорожувати з дитиною

Фраза «відпустка» з дитиною звучить для вас як оксюморон? 

Як людина, яка наважується на подорожі автомобілем, поїздки на пляж на вихідні, круїзи та багато іншого з моїми двома дітьми, а також людина, яка пише книгу про сімейні подорожі – Путівник для подорожуючих мам – я знаю, що зараз значно важче подорожувати ніж раніше. Зараз існують сотні порад як добратися на відпочинок, та є не багато рекомендацій як впоратися цією поїздкою. Кілька простих трюків, які врятували деякі поїздки моєї сім’ї.

Зробіть це негайно

Щойно ви прибули (якщо ніхто з родини не капризує чи не втомлений), облаштуйте свою кімнату, щоб зробити її максимально наближеною до вашого дому. Покладіть дитину в дитячий манеж або дитяче ліжечко, дайте дитині іграшки і займіть старшу дитину розмальовкою. Або ваш чоловік може взяти старшу дитину і прогулятися з нею та оглянути місцевість, а ви тим часом розпакуєте речі. Якщо ви зразу освоїтесь, то це допоможе вам бути організованою протягом всього відпочинку.

Облаштуйте собі місце для зміни підгузок

Принесіть упаковку серветок, постеліть пелюшку (мені подобається постелити одноразову пелюшку поверх готельного рушника), покладіть підгузки в одне місце. Таким чином, вам не прийдеться займатися пошуками сумки з підгузками коли станеться перший потоп.  

Створіть місце для ігор…

Зберігайте іграшки та книги на нижній полиці чи в ящику або зберігайте всі іграшки в одному кутку. Місце для ігор для вашої дитини сприятиме тому, що кімната буде більш домашньою, а оскільки іграшки не будуть розкидані, то й кімната не виглядатиме як місце катастрофи.  

…і кухню

Навіть якщо ваша кімната не має кухні або бару, облаштуйте собі місце, де ви будете зберігати всі баночки, посуд, дитячу їжу, закуски, суміші та засоби для миття посуду. Інколи найкращим місцем буде ванна кімната, якщо тільки там є раковина.  

18 порад як подорожувати з дитиною
Розумний сон

Вашій дитині потрібно спати  вдень, але ви не хочете провести всю свою відпустку дивлячись на те, як вона спить.

Дотримуйтесь наступних стратегій щодо денного сну:

Гуляйте

Коли моя дочка Карісса була ще немовлям, вона не хотіла спати вдень у незнайомому ліжечку під час нашого відпочинку. Тож ми планували свій день так, щоб ми гуляли в період її сну в прогулянковій колясці. Деякі мами радять брати з собою на відпочинок легкі та більш компактні коляски-парасольки, бо вони не займають багато місця. Але я завжди беру коляску, яка повністю розкладається, щоб дитині було краще спати.

Носіть свою дитину

Якщо ваша дитина не спить у колясці, спробуйте рюкзак-кенгуру для носіння (наприклад BabyBjorn) або рюкзак на спину. Якщо ви ніколи не використовували такі рюкзаки але думаєте, що він буде зручним і хочете взяти його на відпочинок, то спробуєте поносити в ньому дитину хоча б декілька разів до того, як поїдете. Не всі діти люблять сидіти в ньому і вам може бути надто важко через навантаження на спину.

Поїдьте подивитися на краєвиди

Намагайтесь робити відпочинові поїздки, щоб оглянути місцевість саме тоді, коли ваша дитина спить у авто-кріслі. Під час деяких подорожей ви можете координувати час поїздки до місця відпочинку з часом сну вашої дитини.  

Можна сидіти з дитиною по черзі

Якщо ваше немовля не любить спати під час руху, не бійтеся розрахувати свій час так, щоб повертатися назад в кімнату для сну. Оскільки ритм життя на відпочинку зовсім інший, то денний сон чи відпочинок може також бути чудовим. Просто врахуйте звички сну вашої дитини коли бронюватимете житло; якщо вам часто потрібно буде повертатися у кімнату, то готель біля пляжу буде кращим вибором ніж місце, яке знаходиться далеко від нього. Якщо можете, то бронюйте кімнату з балконом чи патіо, щоб той, хто залишається з дитиною під час сну, міг насолодитися перебуванням.

Легке засинання

Найгірше у подорожі з немовлям це вкласти дитину спати на новому місці. Ось поради як підвищити шанси на щонайменше декілька спокійних ночей:

Пробний сон

Якщо ви берете з собою портативне ліжечко для дитини, то покладіть її спати в це ліжечко за декілька днів до того, як поїдете. Після цього ліжечко для дитини буде вже знайомим та комфортним місцем для нічного сну під час вашого відпочинку.

Дайте дитині декілька днів

Можливо вам захочеться закинути в машину покривало та їхати додому під час однієї з безсонних ночей разом з вашою безутішною дитиною, та я благаю вас пережити це. Врешті решт, дитина звикне до нового оточення та графіка та сну. Якщо ви зможете потерпіти декілька ночей, то я обіцяю вам, що далі у вас будуть щасливі дні.

Забронюйте правильну кімнату(ти)

Якщо вкладання спати в одній кімнаті означає, що в цій кімнаті ніхто не буде спати в ночі, то візьміть собі номер люкс або суміжні кімнати. В номері люкс може бути зручна кухня чи місце під неї, але беручи два номера, у вас буде більше місця і це за дешевшу ціну.

Дотримуйтесь режиму

Якщо ритуал засинання вашого немовляти складається з купання, колискової та пляшечки, то на відпочинку робіть те ж для того, щоб компенсувати зміну обстановки.

Пристосуйтесь

Замість того, щоб очікувати від вашої дитини, що вона змінить звій біологічний годинник і пристосується до нової часової зони, краще змініть свій день ви: не  лягайте спати так рано або прокидайтесь раніше на декілька годин.

18 порад як подорожувати
Їжа на колесах

Спробувати місцеву кухню та витрачатися на їжу в ресторанах це ті задоволення, від яких я не відмовляюся. Можна пообідати і з дитиною.

Сніданок у ліжко

Оскільки наш час на плавання, екскурсію, похід по магазинах чи відвідування акваріума обмежений через ранковий та обідній сон, тому всій сім’ї варто щось швидко перекусити в готелі. Тому ми беремо з собою багато готової їжі, наприклад міні бублики, вівсяні пластівці та фрукти (банани, яблука).

Беріть з собою готову їжу

Якщо ваша дитина їсть суміші, то треба взяти з собою навіть більше ніж ви думаєте. Щоб зекономити місце можна насипати сухі суміші у пакетики на застібках. Або замовити необхідні речі як, наприклад, підгузки, суміші і навіть дитячий шампунь на таких сайтах як diapers.com чи Babiestravellite.com,  і всі ці товари доставлять вам у місце призначення (а оскільки вам не прийдеться брати з собою суміші, то можна замовити готові до вживання суміші).

Годуйте грудьми там, де зручно

Ви можете годувати грудьми будь-де, де вам можна знаходитись з малою дитиною.

Порушуйте правила

Щоб пообідати не вдома, потрібно дозволяти те, що ви зазвичай вважаєте поганою поведінкою. Я не дозволяю своїм дітям їсти дивлячись телевізор, але ми завжди беремо з собою портативний DVD плеєр коли їдемо кудись на обід. Включивши їм «Вулицю Сезам», ми можемо спокійно скуштувати їжу, за яку ми заплатили великі гроші.  

Їжте раніше

Звичайно, романтична вечеря має бути о 8-ій вечора, але якщо ви зайдете поїсти в 5:30, то ресторан буде майже пустим, буде місце для коляски і ви не будете довго чекати на замовлення. І навпаки, якщо ваше немовля любить спати у автомобільному кріслі, то виїжджайте пізніше, тоді нагодуйте дитину з пляшечки чи грудним молоком поки чекаєте на закуски. Тоді, можливо, дитинка засне і спатиме весь час поки ви будете їсти.

Їдьте і насолоджуйтесь! Викиньте усі свої ідеї про те, якою має бути подорож і прийміть усе божевілля, яке чекає вас на відпочинку разом з дитиною.  Повеселіться з того, що вstи о 6-ій ранку уже на дитячому майданчику і о 8-ій вечора лягаєте спати. Вважайте, що всі приналежності та речі дитини, які ви носите – це таке тренування. А тоді ще більше насолоджуйся поверненням додому до нормального життя.

Першоджерело: Traveling with baby