Дітей з аутизмом в Києві стає більше
Важливо знати

Дітей з аутизмом в Києві стає більше

Аутизм – один із найпоширеніших видів розладів психічного розвитку у дітей, який характеризується порушеннями у сферах соціального розвитку дитини, розвитку мови, здатності спілкуватися та стереотипною, обмеженою поведінкою.

У Києві захворюваність на аутизм за останні 8 років зросла в 4,5 рази. Сьогодні в столиці мешкає понад тисячі осіб із розладами спектру аутизму, повідомляє прес-служба КГГА.

«Аутизм впливає на кожну людину по-різному. Симптоми має також різні. Помітити його при звичайному огляді навіть дуже досвідченому лікареві не завжди легко. Величезна надія у справі первинної діагностики аутизму саме на батьків та родину», – розповіла Валентина Гінзбург, директор Департаменту охорони здоров’я м. Києва.

Вона перелічила кілька проявів, які мають викликати у батьків дитини насторогу до 18-місячного віку дитини.

Серед них: відсутність реакції на оточуючих, навіть на маму з татом; опір обіймам, проявам батьківської ласки; відсутність інтересу до ігор на взаємодію; висока чутливість до звуків, шуму, текстури предметів, нових вражень, усього незнайомого. Такі малюки можуть проявляти схильність до самоушкодження та аутоагресії: дряпає себе, б’є тощо. Також близьких має насторожити дивакувата поведінка дитини (нав’язливі монотонні рухи, розмахування, обертання, кружляння, самозагойдування).

Часто аутизм можна запідозрити при відсутності вказівного жесту в малюка, та коли головний інструмент для отримання бажаного – «ведення руки» – використання руки мами чи тата для вказування на необхідне.

«Якщо ви спостерігаєте у своєї дитини щось схоже на описане, це нагода звернутися до педіатра, або сімейного лікаря розповісти про особливості поведінки малюка та обов’язково дослухатися, якщо лікар порадить консультацію вузького фахівця», – наголосила Валентина Гінзбург.

Всім батькам необхідно знати: якщо аутизм діагностувати у віці до трьох років, спеціальні терапевтичні програми дозволяють більше ніж половину дітей успішно інтегрувати в загальноосвітні навчальні заклади.

Фото: Slate Magazine