Інструкція з домашніх пологів в воєнний час
Важливо знати

Інструкція з домашніх пологів в воєнний час

Дорогі мами! Пам’ятайте, що ваше тіло створене для пололгів і ви точно впораєтесь. не панікуйте, довіряйте своєму тілу. Пологи – це безпечно

Важливо в потужний період:

✔️Прийміть зручне положення. Колінно-ліктьова поза, щоб дитина народжувалася ніби назад. Людина позаду контролює народження. Також можлива позиція вертикальна на корточках, дитина народжується вперед – приймаєте її в свої руки. також можлива позиція лежачи – спина або бік – дитина народжується на пелюшку. 

✔️Якщо можете, покладіть руки на промежину, контролюйте вихід голови, коли відчуєте гострий біль і печіння в промежині, не тужтеся, дихайте по-собачому або довгим видохом.

✔️Коли народилася голівка, не тужтеся якщо немає потуг, чекайте наступні перейми, не панікуйте – це нормально – дитина скоро народиться.

Коли дитина народилася, покладіть на груди, накрийте пелюшками або ковдрою. Поміняйте пелюшку на суху. 

✔️Якщо дитина на кричить, але  рожева, кінцівки зігнуті – це нормально. Вона закричить, коли захоче їсти.

✔️Якщо дитина не рожева, кінцівки звичають – включаємо оперативні засоби. тримайте дитину на грудях. Гладьте дитину від попи до спини. Заберіть слиз з його рота і носа. Непрямий масаж серця і дихання рот в рот робиться коли дитина на спині. 

✔️Багато пийте після пологів.

✔️Через час знов почнуться перейми – виходить послід. Краще зайняти вертикальну позицію, щоб хтось вас тримав позаду. якщо немає сил – залишайтеся в горизонтальному положенні. Послід вийде сам. зберіть його в пакет і покладіть поруч. Після народження посліду ще будуть кров’янисті виділення. Це норма. Має бути не більше  500 мл. 

✔️Відріжте пуповину на відстані 4-5 см від живота. Але спершу закріпіть пупочний зажим. Перев’яжіть пуповину змоченою в спирті ниткою. Ножиці обробіть вогнем. 

✔️Якщо ви народжуєте в воді, важливо, щоб вода вас покривала разом з животом або наполовину. Проте важливо щоб при народження носогубна складка дитини не була в воді. Тримайте таз якомога низько. Якщо ніс дитини вже вийшов, терміново виходьте з води. Послід народжувати на сушу!

Будьте здорові ❤️

 

Автор – Ольга Сьоміна