Три важливі поради про те, як вибрати спортивну секцію для дитини
Важливо знати

Три важливі поради про те, як вибрати спортивну секцію для дитини

Цікавий парадокс: на будь-якому сайті оголошень, з реклами на вулицях та в інтернеті, через «сарафанне радіо» ми дізнаємося про безліч спортивних секцій.

Здається, у наші маркетингові часи варто лише подумати біля смартфона, планшета чи лептопа про те, що варто віддати дитину в якусь секцію – й реклама почне атакувати з усіх боків. Гуртків, тренажерних залів, курсів, які тут та зараз готові навчити за помірні гроші будь-якому виду спорту будь-кого, просто безліч. Так само багато в інтернеті та спільноті історій про нефахових викладачів, травми через недбалість та про інші травмувальні події, що назавжди можуть змінити життя вашої дитини та всієї родини.

Саме тому я підготував простий та чіткий алгоритм для батьків із порадами та ризик-факторами, на які варто звернути увагу при виборі гуртка чи секції. Почнемо! 

Дитина. Базово автор цієї статті виходить з того, що ви, батьки, любите свою дитину та бажаєте їй найкращого. Тому секція, звісно ж, вибирається не через нереалізовані надцять років тому амбіції мами чи тата, а відповідно до вподобань і здібностей малечі. Передивіться разом варіанти, обговоріть, що саме хотілося б дитині спробувати та чому. Зверніть увагу на психологічні особливості малечі.  

Якщо ваша дитина рухлива, активна, має швидку реакцію – є сенс подумати про такі види спорту, де ці якості найбільш потрібні: футбол, волейбол, баскетбол. Якщо ж більш вдумлива, цілеспрямована, врівноважена – варто думати в напряму спорту,  де важлива не стільки швидкість і спритність, скільки завзятість: наприклад, бойові мистецтва й гімнастика.

Випереджаючи наступне запитання «А що робити, коли моє чадо само не знає, чого хоче?», відповідаю – пробувати. Краще змінити 10 гуртків, та віднайти себе – справу, що подобається, аніж зі сльозами на очах ходити на тренування, які демотивують.

Також варто брати до уваги вік та загальну фізичну підготовку. У деяких видах спорту для того, щоб досягти результату, варто починати дуже рано, до інших – можна долучатися в будь-якому віці.

Школа. Отже, ми вже обговорили з дитиною її бажання та вподобання, та починаємо підшукувати варіанти. Передивіться відгуки про секцію, навідайтеся до приміщення, у якому вона розташовується, знайдіть час зазирнути на мініекскурсію та на власні очі переконатися в:

  • дотриманні санітарних умов;
  • якості та чистоті покриття, обладнання, матів;
  • стані роздягальні тощо.

 Також варто звернути увагу на логістику. Звісно, гарна школа та круті викладачі варті деяких жертв. Проте, відверто кажучи, ви впевнені, що вашої дитини та вас надовго вистачить, якщо на дорогу ви витрачатимете багато часу?

Тренер. Цей пункт не менш важливий, аніж попередній. Гарний тренер – це завжди комбо з психолога, спортсмена та вчителя. Саме від викладача залежить, чи буде в дитини бажання та результат. Поспілкуйтеся тренером, поспостерігайте за тренуванням чи запишіться на відкриті заняття, спитайте поради в інтернеті та у знайомих. Викладач має бути не просто приємною людиною, але й мати відповідні фахові знання, досвід та навички. Багато хто боїться віддати дитину в певні види спорту, тому що вони вважаються травмонебезпечними. Насправді, при правильному підході тренера до справи жоден дитячий спорт таким не буде.

 Зі свого досвіду додам: не буває неспортивних людей, є ті, хто недостатньо часу та уваги приділяють своєму розвитку. Правильно та своєчасно вибрана секція – важливий внесок у здоров’я та якість життя вашої дитини.