Що трапиться насправді, якщо облизати гойдалку взимку?
Є питання

Що трапиться насправді, якщо облизати гойдалку взимку?

Мереживні сніжинки, прозорий лід, блискуче і морозне зимове сонце — взимку навколо дитини стільки цікавого! І світ треба неодмінно випробувати на міцність, дотик, температуру і, звісно, на смак. Редакція Promum з’ясовувала, чи можна облизати гойдалку та наскільки шкідливим є таке близьке знайомство малюка з навколишнім середовищем. Також розповідаємо, як реагувати на цікавість дитини.

Коротко

Облизувати метал не варто. Та що робити, якщо це вже сталося? Розповідаємо далі

Поясніть детальніше

Малеча любить імпровізовані льодяники з бурульок. А як же не спробувати лизнути гойдалку? Це стає цілим випробуванням на сміливість серед дошкільнят та молодших школярів. Неповне розуміння невідворотності законів фізики призводить до неприємних наслідків. Тому батьки жорстко контролюють поведінку малечі на майданчику.


Читайте також: Є питання: як часто потрібно мити секс-іграшки?


Однак згадайте, як самі вчилися жити в цьому світі. І навіть у дорослому віці власний досвід часто набагато зрозуміліший за поради інших людей. Звісно, хочеться вберегти чадо від прилипання язика до металу, проте все, що ми можемо зробити — це терпляче пояснювати.

Так, саме пояснювати, а не забороняти. Дітям з наймолодшого віку варто простою мовою аргументувати будь-які обмеження та поради, вчити не сліпо слухатись, а думати про наслідки своїх дій.

Що робити, якщо сталася така прикрість?

Дитині все ж захотілось облизати гойдалку, а язик примерз до труби? Ось декілька порад, як врятувати малечу:

  1. Не кричіть і не сваріть малюка. Це неефективно та може викликати різкі рухи, внаслідок чого утворяться рани на язиці та/або губах.
  2. Не грійте метал вогнем — є небезпека опіків.
  3. Використовуйте воду, в ідеалі теплу. Але навіть холодна стане в пригоді. Повільно лийте рідину на місце, де тканини змерзлися з металом, та обережно потроху роз’єднуйте їх.
  4. Якщо води немає, використовуйте дихання дитини, допоможіть також своїм.
  5. У разі утворення ран обробіть їх розчином хлоргексидину. А в наступні кілька днів робіть обережне полоскання з ромашкою. Їжа має бути перетерта, не гаряча, у вигляді пюре, поки рана не загоїться.

Бурульки-льодяники — як вберегти від них дитину?

А щодо бурульок у ролі льодяників все ще простіше — контролюйте місця, де ці «смаколики» утворились. Загалом нічого корисного в такому куштуванні немає. Небезпека полягає не у холоді та ризику застудитись, а у шкідливих бактеріях, що можуть міститись у воді, з якої утворилась бурулька. Для зміцнення імунітету дитина мусить знайомитись з різними збудниками та виробляти імунітет до них. Це стосується респіраторних вірусів та деяких видів бактерій, що можуть викликати кишкові розлади. У невеликих кількостях вони не здатні спричинити захворювання, зате сприяють утворенню антитіл.


Читайте також: Є питання: як менше сидіти в інтернеті та привчити до цього дитину


Головним же правилом веселої та здорової зими є активність і прогулянки. А запорукою зменшення ризиків того, що дитина на власному досвіді вивчить шкоду металевих труб, як завжди, залишається довірливе спілкування та повага до малечі. Так само, як до дорослого.