Підліткові вечірки. Що потрібно знати батькам про дитячі розваги?
Виховання

Підліткові вечірки. Що потрібно знати батькам про дитячі розваги?

Вечірки для підлітків це спосіб соціалізації та відпочинку. І батьки, як ніхто інший, знають про важливість соціального життя їх підлітка. Однак неконтрольована або погано спланована вечірка може спричинити небажані або навіть трагічні наслідки. Редакція Promum впевнена, що батьківська відповідальність — це запорука веселої та безпечної вечірки. Далі пояснюємо чому.

Факти про вечірки для підлітків

Коли підліток планує вечірку, новина про це поширюється дуже швидко. Зокрема, через соціальні мережі, такі як Facebook чи Twitter. Так підліткові вечірки можуть набути неймовірних масштабів, а батьки втратять контроль над дитячими розвагами.  

На жаль, вечірки для підлітків часто починаються доволі пізно вночі та «мігрують» від дому до дому.

Факти про алкоголь та наркотики

Підлітки часто очікують на алкоголь та марихуану на вечірках. Деякі батьки вважають, що краще дозволити підліткам пити у своєму будинку, аби мати можливість наглядати за ними. Хоча ця ідея може здатися вдалою, але її важко втілити в реальність. Батьки не можуть захистити підлітків від усього, спостерігаючи та контролюючи кожного малолітнього гостя.

Алкоголь та інші наркотики затуманюють свідомість. Підлітки частіше займаються сексом, стають учасниками неприємних інцидентів або зазнають травм після вживання наркотиків чи алкоголю. Дуже часто підлітки стають жертвами насильства, ненавмисних травм або передозування алкоголем чи наркотичними засобами.


Читайте також: Як батьки, що «тусять», роблять своїх дітей щасливішими


Наркотики та алкоголь впливають на підлітків зовсім по-іншому, ніж на дорослих. Наприклад, діти частіше залишаються бадьорими та активними, блукають вулицями або керують автомобілем у нетверезому стані. Так відбувається через високий ступінь ураження психіки.

вечірки для підлітків

Вечірки для підлітків: інструкція для батьків

Що повинні знати батьки?

Спілкування та чесність важливі для підлітка. Діти, що мають бесіди з батьками про наркотики та алкоголь, вживають менше заборонених речовин, ніж ті, чиї батьки цього не роблять. Якщо говорити у цифрах — різниця сягає 42%. Потрібно говорити підліткам, що ви покладаєтесь на них та довіряєте їм. Це допоможе їм замислитись, перш ніж вживати алкоголь та наркотики на вечірках.

Співпраця батьків найкращий інструмент профілактики в роботі з неповнолітніми. Знайомтесь з друзями підлітка та їх батьками. Якщо дитина планує сходити на вечірку, зателефонуйте батькам, аби переконатися, що вони будуть вдома. А також переконайтесь, що вони не дозволять жодних наркотиків чи алкоголю у своєму домі. Якщо ж ні — не відпускайте підлітка.

Батьки, у будинку яких проходить вечірка, несуть юридичну відповідальність за все, що трапляється з неповнолітньою особою. Якщо хтось приносить алкоголь чи наркотики до будинку, дорослим власникам доведеться мати справу з батьками неповнолітніх. А якщо хтось приходить у нетверезому стані на вечірку, батькам-власникам необхідно переконатися, що той благополучно повернувся додому. Дитина, яка організовує вечірку, також повинна відчувати відповідальність за запрошених друзів.

Відповідальність та ризики

Батьки можуть нести кримінальну або цивільно-правову відповідальність, якщо:

  1. Неповнолітній вживав алкоголь на вечірці, яку вони організували.
  2. У когось пошкоджено майно.
  3. Хтось травмований.
  4. Хтось залишає вечірку та потрапляє в автокатастрофу та/або травмує когось іншого.
  5. Хтось гине.

Вивчіть закони щодо вживання алкоголю та наркотиків неповнолітніми.

вечірки для підлітків

Вечірки для підлітків. До уваги батьків

Якщо ви влаштовуєте вечірку для підлітків

Плануйте заздалегідь. Перегляньте план вечірки з підлітком. Заохочуйте дитину планувати спілкування та ігри.

Не запрошуйте багатьох. Максимум 10–15 підлітків на одного дорослого. Переконайтесь, що принаймні один дорослий буде присутній постійно. Попросіть інших батьків також прийти, щоб допомогти вам, якщо це потрібно.

Складіть список гостей. Вечірка повинна бути лише для запрошених гостей. Не допускається жодних «відхилень». Це допоможе уникнути ситуації «відкритої вечірки».

Встановіть час початку та закінчення вечірки. Почитайте закони щодо комендантської години, аби визначити час закінчення.

Встановіть «правила» вечірки та проговоріть свої очікування. Обговоріть їх з підлітком напередодні вечірки:

  1. Ніякого тютюну, алкоголю чи інших наркотиків.
  2. Ніхто не може покинути вечірку, а потім повернутися.  
  3. Світло має бути завжди увімкнене.
  4. Не всі кімнати будинку є доступними.
  5. На вечірці буде багато їжі та безалкогольних напоїв. Алкоголь та ліки мають бути зачинені у шафі.
  6. Будьте присутніми, але не ходіть за дитиною. Виберіть місце, де ви зможете побачити, що відбувається. При цьому не заважайте підліткам розважатись. Також можете допомогти з закусками та напоями.

Якщо ваш підліток збирається на вечірку

Завжди цікавтесь, куди їде дитина і як довго вона там буде. Майте номер телефону відповідального та його адресу. Попросіть підлітка зателефонувати, якщо місце проведення вечірки зміниться. Обов’язково повідомте дитину, де ви будете протягом вечірки.


Читайте також: Какие наркотики чаще всего употребляют подростки и к чему это приводит


Зателефонуйте батькам господаря вечірки, щоб переконатися, що вони постійно будуть вдома та контролюватимуть вечір. Дізнайтесь, чи заборонені тютюн, алкоголь та наркотики.

Попередньо поговоріть із підлітком про його поведінку, якщо алкоголь доступний на вечірці.

Переконайтесь, що у дитини є спосіб дістатися до місця вечірки та додому. Нагадуйте підлітку НІКОЛИ не їздити додому з водієм, який вживає алкоголь або якісь наркотичні речовини.

За можливості зустріньте дитину. Це дозволить перевірити час повернення та поговорити про вечір.

Якщо ваш підліток переночує в будинку друга після вечірки, підтвердіть цю домовленість з батьками друга. Переконайтесь, що діти дійсно будуть вдома.

Очікуйте, що вечірка завдасть певних збитків господарю будинку. Не дивуйтесь, коли з вашого улюбленого вазону підлітки зроблять головний убір. Або, можливо, хтось з гостей відірве гардини у вітальні. Хіба ж можна вважати за хорошу вечірку ту, де все ціле та непошкоджене? Принаймні, саме так вважають підлітки.

Джерело: healthychildren.org