Як домашні тварини можуть впливати на психічне здоров
Новини Виховання

Як домашні тварини можуть впливати на психічне здоров’я дітей

Домашня тварина може бути однією з найкращих форм доступної терапії для тих, хто бореться за своє психічне здоров’я. Але чи впливають домашні улюбленці однаково і на дорослих, і на дітей?

Багато хто забуває, що в дітей можуть розвинутися депресія, порушення поведінки та психіатричні захворювання.  Це відбувається не тільки в дорослих.

Ці проблеми важко розпізнати, оскільки мозок дитини ще тільки розвивається.

 Навколо існує багато хибних уявлень. Через це батьки можуть неохоче дозволити своїм дітям мати домашнього улюбленця.

Ми розкрили три поширені помилки щодо догляду за домашніми тваринами і причетності дітей до цього процесу. Приділили особливу увагу дітям з особливими потребами та проблемами психічного здоров’я.

 

Міф 1. Домашня тварина — це відповідальність батьків

Багато батьків вважають, що дитина занадто мала, щоб відповідати за турботу про домашнього улюбленця. Батьки можуть не дозволяти дитині мати домашнього улюбленця. Часто вони припускають, що саме вони виконуватимуть більшу частину роботи.

Насправді домашня тварина — це один з найкращих способів прищепити почуття відповідальності дітям. Більшість дітей можна навчити доглядати за твариною.

Багато домашніх тварин, наприклад золоті рибки, мають більш низькі вимоги щодо догляду, яким діти можуть легко навчитись.

Перш ніж завести хатнього улюбленця для дитини, батьки повинні переконатися, що дитина усвідомлює роботу, пов’язану з доглядом за твариною. Малюк повинен розуміти, що домашня тварина — це не лише задоволення та ігри.

Батьки повинні обов’язково залучати дитину до всіх аспектів догляду, включаючи годування та прибирання.

Якщо дитина ухиляється від своєї відповідальності, ніколи не беріть на себе турботу про вихованця. Натомість нагадуйте дитині, що доглядати за твариною, якщо вони хочуть тримати її, — це їхня робота.

Якщо дитина цілком зрозуміє, що вихованець лише її, це мотивує малечу витратити час і енергію, щоб доглядати за ним. Здоровий, щасливий вихованець забезпечує відчуття досягнень, як мало чого іншого.

 

Міф 2. Смерть домашнього улюбленця — це занадто для дитини

Прикро, що багато батьків дозволяють своїм дітям мати маленького домашнього улюбленця, сподіваючись, що він довго не проживе.

З іншого боку, батьки можуть боятися, що смерть домашнього улюбленця занадто важкий удар. Вони хибно думають, що дитина не впорається з таким, особливо дитина, яка має проблеми.

Готуючи дітей до появи нового вихованця, важливо, щоб вони розуміли, що домашні тварини живуть не так довго, як люди. Вони мають чітко усвідомити, що тваринки живуть менше.

Якщо дитина знає, що їх домашнього улюбленця не буде поруч завжди, це її спонукає дорожити кожною миттю.

У той же час заохочуйте малечу подбати про свого нового друга, щоб він довгий час був поруч.

Ніколи не купуйте домашнього улюбленця, не беручи на себе відповідальності за якість життя тварини. 

Смерть вихованця часто є першим досвідом смерті для дитини. Така прикра реальність утримання домашніх тварин відкриває навчальні моменти щодо боротьби з горем.

 

Міф 3. Дитині буде нудно з твариною

Догляд за домашнім улюбленцем — це зобов’язання, незалежно від того, великі вони чи маленькі. Якщо до домашнього улюбленця ставляться як до іграшки чи як до чогось «одноразового», то це неправильно. Нового вихованця слід позначити як живого члена сім’ї.

Діти з соціальними проблемами виграють від товариства з домашнім улюбленцем. Це стається тоді, коли вони розуміють, що тварина це друг, а не нова іграшка.  Догляд за домашньою твариною також сприяє соціальній взаємодії з іншими власниками домашніх тварин.

 

Підсумок

Дозволити дитині мати домашнього улюбленця — будь-якого домашнього улюбленця — це не рішення, яке слід ухвалювати швидко. Однак догляд за домашніми тваринами дає свою винагороду дитині з психічними проблемами.

Переваги для психічного здоров’я, пов’язані з утриманням домашніх тварин, стосуються дітей так само, як і дорослих.

Почуття відповідальності та досягнень, які отримає ваша дитина, піклуючись про власного улюбленця, це те, чого не можна отримати більше ніде.

Догляд за домашнім улюбленцем дозволяє вашій дитині мати друга, який буде її беззастережно любити.

Незважаючи на те що догляд за домашніми тваринами — це велика робота, в цьому, безумовно, є й велике задоволення і радість. Перш за все, ви просто можете виявити, що терапія домашніми тваринами — це саме те, що призначив лікар!