Здоров'я

Лайфхак: як не злякатись лікарів

“Добрый доктор Айболит” — прекрасна історія про добродушного сивобородого дідуся, який безболісно солодощами лікує звірят, дещо…утопічна. І дитина, потрапивши одного разу в руки справжнього лікаря, який провів болючу процедуру, налякав її чи просто гримав при огляді, надовго може злякатися людину в білому халаті.
У нас такий досвід був.

Олеся злякалася ЛОРа і десь півроку після цього візиту, потрапивши в клініку, мало не стукала кулачками в двері й благала йти додому. В розпачі, я розповіла цю історію своїй чудовій подрузі, яка окрім усього дитячий психолог.

Вона дала чудові поради, які я вирішила об’єднати з власним досвідом і оформити в #лайфхак #підготовкадовізитувклініку
І так, поїхали:

Завжди кажи правду

Якщо ти везеш малюка на щеплення чи аналіз, то не треба обманювати: “та це ж не боляче”, “чого там боятися?”. Це ми, дорослі розуміємо, що то дрібниці-“дело житейское”. А для дитини-це нові відчуття. Будемо відверті, не завжди найприємніші! Тож варто набратися сміливості і чесно сказати-тобі буде трішки боляче, некоміортно і тп. Інакше наступного разу, коли буде звичайний огляд і ти скажеш:”та це ж не боляче”-малюк просто не повірить.

Покажи, що робитеме лікар

Наприклад, ти знаєш, що відвезеш доньку до гінеколога. У віці 2-3х років, дівчинці варто пояснювати, що її тіло належить лише їй. І ніхто чужий не має торкатися його. Тому інтимний огляд не лише може налякати дитину-вона чинитиме супротив. Варто в ігровій формі розповісти навіщо ця поїздка до лікаря, на які питання треба знайти відповідь. Можна покласти дитину на ліжко, взяти ватний диск і провести ним в інтимній зоні, приговорюючи, що й лікар так робитиме і це зовсім не боляче.
Якщо ж мова про укол чи аналіз-можна злегка вщипнути дитину за пальчик. Стоматологія-розглядати зубчики в дзеркало, злегка пошкрябувати їх, якщо мова йде про буріння.

Грайтеся в лікарню

Знаючи, що малюка чекає медогляд, хапай іграшкову валізку з медінструмнтами й гайда лікувати всіх ляльок та іграшки.
Дивіться мультики

Є чудові мульти, в яких йдеться про страхи малюків перед лікарями і як вони їх чудово долають. Моїм малюкам допоміг #тигренокданиєль . #лікарплюшева теж чудовий варіант.

Попередь лікаря про дитячі страхи

Якщо лікар професіонал і знає про страхи дитини, то шукатиме спосіб знайти з малюком спільну мову. Наприклад, наш чудовий педіатр Мар’яна Бабенко повернула Олесі симпатію до медиків, давши погратися ліхтариком для огляду горла й ротової порожнини. А стоматолог перетворила процес лікування зубчиків у гру: слюновідсмоктувач став пилосмоком, зубна нитка-губкою, яка допомагає прийняти зубам душ і тп.
Це не поради-константи. А лише мікс власного досвіду і порад психолога. Сподіваюся, він стане й тобі в пригоді. А тепер поговоримо? поділися своїми секретами в коментарях. Ну і звичайно-всім здорових діток!

Автор: Ольга Бондар-Шегеда
Опубликовано в блозі“Неідеальная Мама”