Непроста арифметика. У якому віці краще народжувати дитину?
Здоров'я

Непроста арифметика. У якому віці краще народжувати дитину?

Подарувати життя — це, безперечно, один з найцінніших подарунків, який може зробити жінка. Однак термін цієї можливості є обмеженим, а з кожним наступним роком біологічний годинник стукає все гучніше.  Незважаючи на те, що дівчина може бути у фізіологічному розквіті для вагітності у 20, це десятиліття не завжди годиться для планування материнства. Редакція Promum намагалась з’ясувати, коли ж краще народжувати дитину та який вік для народження дитини є ідеальним.

Звичайно, оптимальний час для вагітності — це момент, коли жінка відчуває себе фізично, емоційно, психологічно та фінансово стабільно. Щоб допомогти визначити, який вік може бути найкращим для вагітності, експерти та досвідчені мами поділилися своїм досвідом і думками щодо кожного вікового діапазону.

До 20

Незважаючи на те що дівчата до 20 років чи не найбільш фертильні, більшість з них не поспішають планувати сімейні стосунки так рано. Очевидно, що, швидше за все, настільки молодий вік допоможе у зменшенні ризиків ускладнення вагітності, таких як гестаційний діабет та гіпертонія. Показники гестозу є найвищими у жінок на межі четвертого десятку, тому, якщо вам ще не виповнилося 20 років, подібний ризик виключено. Також це чудова можливість мати менший віковий розрив із майбутнім чадом, що допоможе краще розуміти стиль його життя, звички та погляди.

Історія 29-річної дівчини, яка завагітніла у 18

І хоча вона була заміжня на той момент, каже, що сама ще була дитиною.

«Я була надзвичайно емоційна і розгублена, не знала, як бути мамою в такому молодому віці, — каже вона. — Не зрозумійте мене неправильно, мої діти були і досі є справжнім подарунком долі, вони змінили моє життя на краще, але важко бути мамою, коли тобі самій ще треба вирости». Вона також впевнена в тому, що вагітність і материнство викликають менше стресу в більш зрілому віці, бо зараз  вона більш обізнана, досвідчена і терпляча.

Від 20 до 24

Більшість жінок у цьому віковому діапазоні мають 25% щомісячної ймовірності завагітніти. Проте питання фінансів досі є гострим, оскільки чимало чоловіків і жінок лише завершують вищу освіту та досі не мають ґрунтовних заощаджень для сімейного побуту та народження дитини.


Читайте також: Не встигла доїхати. Як зареєструвати дитину, яка народилася вдома?


Історія 27-річної дівчини, яка завагітніла у 20 

Їй було 20 років, коли вона народила свою теперішню 7-річну доньку та 25 років, коли вона народила свого тепер вже 2-річного сина. Хоча на момент перших пологів вона ще здобувала освіту, Богдані вдалось отримати науковий ступінь за допомоги дивовижної підтримки від родини: 

«Вагітність була значно легшою першого разу, оскільки я була трохи молодшою ​​і мала кращу фізичну форму, — розповідає дівчина. — Під час другої вагітності я покинула роботу в маркетинговій індустрії та стала приватним підприємцем, що працює з дому, тому була менш соціально активною і більш напруженою». Також відновлювати своє тіло та організм після другої вагітності було значно важче та вимагало більше часу. Ці складнощі дівчина пов’язує зі своїм віком та способом життя. Вона вважає, що ніколи не буде «правильного часу», аби завагітніти: «Народжувати не буде легко — плануєте ви це чи ні».

Від 25 до 29

коли краще народжувати

Коли краще народжувати: у 30?

Шанси завагітніти у цьому віковому діапазоні приблизно такі самі, як і в першій половині 20-ти. Більшість жінок все ще мають 25-відсотковий шанс завагітніти кожного місяця. 

Завагітніла у 27 

29-річна дівчина вирішила завагітніти одразу після одруження у віці 27 років, незважаючи на те, що багато людей радили їй почекати.

«Люди не знали, що ми з чоловіком говорили про це роками. Ми хотіли цього, — каже вона. — Я була сповнена любові та щастя, народивши свою доню у 27 років. Я відчувала себе молодою, впевненою, сповненою енергії та повністю готовою для ролі найкращої матусі».

Від 30 до 34

Після того як жінка потрапляє у діапазон «за 30», тим паче «за 35 і більше», спостерігається значне зниження фертильності. Однак це не є аксіомою. Якщо ви все ще досить зайняті створенням кар’єри або не знайшли ідеального партнера, вам не варто «вагітніти тільки для того, щоб народити дитину». Однак на цьому етапі треба врахувати, яку кількість дітей ви хочете, і скількох ще можете виносити та народити. 

З переваг: вагітність у «ранні» 30 дозволяє жінкам значну кількість часу насолоджуватися молодістю, друзями, кар’єрою та пізнавати себе. Це стосувалося і Каріни з Тернополя, у якої перша дитина народилася у 34 роки. Вона вважає, що точно не була готова до такого типу зобов’язань у 20: «Я багато чого хотіла досягти. Зараз доводиться відсувати свої амбіції на задній план, поки діти не подорослішали», — каже вона.

Історія дівчини, що завагітніла у 32

Вагітність у 32 роки дала їй можливість побудувати кар’єру та відчути себе емоційно стійкою і стабільною:

«Цілком зрозуміло, що з народженням дитини (навіть найменш вередливої) доведеться скоротити час для роботи. Я витратила близько чотирьох років, аби напрацювати ім’я та блискучу репутацію, а також міцну базу лояльних клієнтів, що дозволило мені зробити той самий тимчасовий крок назад, коли це було потрібно», — розповідає вона. Попри сказане, вона визнає деякі недоліки очікування до четвертого десятку. «Я знала, що ми матимемо максимум двох дітей, тому я не відчувала якогось поспіху, але якщо хтось хоче мати більшу родину, то варто планувати вагітність раніше».

Від 35 до 39 

На жаль, це правда, що фертильність жінки починає істотно знижуватись у 32, а наступний стрибок спостерігається у 37. Крім того, шанси завагітніти природно, як і рівень успішності ЕКЗ, також починають знижуватися, додаючи до вартості процедури додаткове лікування. Починають зростати такі ризики для здоров’я, як гіпертонія, діабет при вагітності та гестоз, а також частіше трапляються хромосомні порушення (хоча цей показник у віці до 40 років все ще становить менше 1%). Жінки в цьому віковому діапазоні повинні звертатись за допомогою до свого гінеколога або фахівця з запліднення після шести місяців неуспішних спроб.


Читайте також: «е-Малятко»: что это и как родителям воспользоваться новой услугой?


Історія жінки, що народила після 35

Дівчина дуже щаслива, що народила своїх двох дітей у віці 35 та 37 років відповідно, оскільки це дало їй більше часу подорослішати та стати фінансово стійкішою.

«Через те, що я побудувала успішну кар’єру, я мала неабиякий досвід, аби розпочати власний консалтинговий бізнес та самостійно планувати робочі години. Декілька років раніше у мене б не було такої можливості, — каже вона. — Один з недоліків полягає в тому, що я, мабуть, маю небагато матусь-одноліток у своєму оточенні та відчуваю себе дещо незручно. У розмовах з більш молодими батьками завжди є щось, що підкреслює віковий розрив».

Від 40 до 45

коли краще народжувати

Коли краще народжувати: у 45?

До 40 років шанси здорової жінки завагітніти щомісяця знижуються до 5%. Занепокоєння у цьому віковому діапазоні викликають і медичні ризики. У жінок, старших за 40, спостерігається збільшення ускладнень на ранніх термінах вагітності, таких як позаматкова вагітність і викидні.

Окрім того, трапляються і випадки ускладнення вагітності: гестоз, діабет, проблеми з плацентою, низька вага новонародженого та передчасні пологи. Усі ці ризики збільшуються, якщо у жінки високий кров’яний тиск, діабет або ожиріння. Крім того, збільшується ризик багатоплідних вагітностей, народження близнюків та трійнят, які частіше трапляються при лікуванні проблем з фертильністю.

Народила у 41

Жінка народила дитину в 41 рік: 

«Я рада, що у мене з’явилася дочка саме у цьому віці, тому що я віддала багато років собі, щоб досліджувати сенс власного життя та пізнавати себе, — каже жінка. — Завдяки своєму досвіду я допоможу доньці зрозуміти, як прожити життя, сповнене любові, та як досягати поставленої мети».

Загалом експерти та мами погоджуються, що насправді немає правильної відповіді на питання, який найкращий вік для вагітності. З точки зору біології, мабуть, на початку 20-х років життя, але необхідно враховувати незліченну кількість факторів, багато з яких різняться залежно від конкретних ситуацій. Найкращий варіант — робити так, як підказує серце, щоб там не було.

Джерело: parents.com