Здоров'я

ЮНІСЕФ додатково закупив для України понад мільйон доз вакцини від кору

ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров’я організує прискорену доставку в Україну 220 тисяч доз вакцини від кору. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«220 тисяч доз вакцини від кору, паротиту, краснухи (КПК) прибудуть в Україну наприкінці лютого 2018 року. Бельгійську вакцину виробництва «Глаксо Сміт Кляйн» на замовлення МОЗ доставить Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, після чого вакцини одразу будуть передані в регіони», — йдеться у повідомленні.

Нова партія вакцини від кору була закуплена ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров’я у рамках підтримки державної програми імунізації. Завдяки підтвердженій міжнародній експертизі у сфері закупівель ЮНІСЕФ зміг придбати 1 097 600 додаткових доз вакцини КПК для відповіді України на спалах кору. Поставка буде здійснена в три етапи: перша доставка — 220 тисяч доз вакцини — очікується у кінці лютого, друга поставка — 800 тис. доз — планується на кінець березня, третя — 77 600 доз — має прибути наприкінці травня.

У другій половині 2018 року ЮНІСЕФ також поставить 901 400 доз вакцини КПК. До цього часу потребу країни у вакцині проти кору покриють додаткові поставки, що прибудуть у лютому, березні і травні.

Як повідомлялося, наразі в Україні триває спалах кору. Від початку 2018 року майже 3 тис. українців захворіли на кір. За цей період від кору померло три людини: двоє дітей і один дорослий пацієнт.

Найбільшу кількість хворих зафіксовано, зокрема, в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській, Чернівецькій, Львівській областях.

Використано фото Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні