Як вибрати мобільні ігри для дітей до двох років
Важливо знати

Як вибрати мобільні ігри для дітей до двох років

Багато батьків з страхом запитують: “Ви давали планшет дітям у півтора року? І ви не боялися?” Що тут можна сказати? Всі бояться того, чого не знають. Якщо я бачу, що саме бавляться діти і скільки часу проводять за мобільними забавками, то чого мені боятися? Я хочу поділитись досвідом того, де і як шукати якісні програми для найменших.

І для батьків, які дають маленьким діткам мобільну гру, можу сказати тільки одне — це не іграшка, це інструмент для розвитку вашої дитини. Тут справді немає чого боятися, але треба вникнути і розібратися, які ігри є добрими і якісними.

o-VIDEO-GAMES-facebook

Ми годуємо дітей натуральними продуктами, щоб вони були здорові. Так само вся інформація, яка проходить через дітей, залишає свій відбиток — чи це музика, яку ми вдома слухаємо, чи мультики, які включаємо дітям, чи мобільні ігри.

Як вибрати

  • Почнемо з того, що гру обов’язково має погратися хтось із батьків (це займе не багато часу) — щоб зрозуміти, чи якісний продукт ви переглядаєте.
  • В інтернет-магазинах ігри мають віковий рейтинг і для наймолодших він має особливе значення, оскільки тут має бути спокійний ритм, не агресивні кольори, цікаве і доступне для сприйняття наповнення.
  • Є цілі каталоги дитячих ігор, відтестованих експертами. Ми з друзями користуємося ресурсом Moms with Apps. Тут можна читати огляди і фільтрувати програмки за різними категоріями, а ще отримувати знижки, промо-коди та можливість безкоштовного завантажити гру, оформивши підписку.
  • Єдине, що маємо в наявності, в основному, англомовні додатки. Українських програм для розвитку малюків дуже мало. Це навіть стало поштовхом для створення проекту Nravo Kids, щоб створювати якісні програмки світового рівня для наших дітей рідною мовою.
  • І що ж робити, після того як ви зайшли в магазин на Android чи iOS? Перше, шукайте в закладках категорію “Сімейні додатки” або “Для дітей” і вибирайте, що підходить вашій дитині за віком.
  • Далі можна переглянути опис гри, картинки і навіть відео. Відгуки користувачів і коментарі можуть стати підказками, якщо вони справді стосуються суті гри чи несправностей у ній. Дуже корисно у описі дізнатися, чи програмка сумісна з вашим пристроєм (зазвичай пишуть, яка версія операційної системи потрібна і який девайс (iPhone чи iPad). Це такий технічний бік у питанні пошуку і завантажень дитячих програм.

o-KIDS-ON-CELL-PHONE-facebook

А ще ж хочеться, щоб при виборі дитячих програм дорослі ставили собі запитання: чи буде цей додаток корисним для розвитку чи тільки заповнюватиме час? Але не перестарайтеся із складністю ігор для маленьких. Тут треба добре тримати баланс. Бо все ж перші роки життя для пізнання світу, а не на вивчення всіх наук :)

І ще залишайтеся завжди на боці свого малюка: якщо дитині гра не подобається, то краще її відкласти, навіть якщо вона виглядає правильною і корисною. Використання програм має бути в помірних кількостях. Для найменших достатньо і 15-хвилинних сеансів.

А ще, як радять американські дослідники, при встановленні дитячих програм, варто перевіряти, чи підключена геолокація — виявлення місця розташування користувача в режимі реального часу. Тому що через такі програмки місце перебування дитини буде видно абсолютно стороннім людям.

З досвіду мами-експерта мобільних ігор маю просте і дуже корисне спостереження — якщо ви натрапили на добру гру, запам’ятайте її розробників. Це як фільми від улюбленого режисера чи книги від письменника, якого не можеш начитатися, — новинки завжди радують.