Не хочуть бути разом. В Україні розпадається кожен другий шлюб
Новини

Не хочуть бути разом. В Україні розпадається кожен другий шлюб

За 2017 рік в Україні уклали трохи більше ніж 249,5 тисяч шлюбів. Водночас зареєстровано майже 129 тисяч розлучень. Чому ж розлучення в Україні трапляються все частіше? Редакція Promum зібрала актуальну інформацію на цю тему.

Що каже статистика?

За даними з офіційного сайту Державної служби статистики України, у 2017 році зареєстровано 249 552 шлюби. За цей самий період зафіксовано 128 734 розлучень. Якщо говорити про відсотки, то коефіцієнт шлюбності, тобто кількість укладених шлюбів на тисячу людей, становив 6,5%. Аналогічний показник щодо розлучень — 3,3%.

Про що свідчить шлюбна арифметика?

Кількість укладених шлюбів лише удвічі більша за кількість розлучень. Умовно можна сказати, що в країні розпадається кожен другий шлюб.


Читайте також: Як позбутися рутини у відносинах? 5 дієвих порад від сексолога


Де в Україні розлучаються найчастіше?

Найвищий коефіцієнт розлучуваності, тобто відсоток розлучень, за 2017 рік у Дніпропетровській та Київській областях (по 3,9%). Також шлюби часто розривають у Миколаївській (3,7%), Кіровоградській та Полтавській областях (по 3,6%).

Де в Україні найміцніші шлюби?

Традиційно найменша кількість розлучень у  2017 році зафіксована у Західних областях. Найнижчий коефіцієнт розлучуваності на Закарпатті – 2,2%. Нечасто розлучалися жителі Рівненської області, де відповідний коефіцієнт склав 2,4%, та Львівщини (2,5%).

А де найчастіше одружувалися?

Щодо нових шлюбів, то у 2017 році найчастіше одружувалися у Києві — коефіцієнт шлюбності у столиці склав 9,4%. Також багато шлюбів уклали у Київській та Одеській областях, де відповідний коефіцієнт склав 7,2%.

У яких областях одружуються неохоче?

Найменше бажання одружитися у 2017 році виявили мешканці північних областей — Сумщини (коефіцієнт шлюбності склав 5,4%) та Чернігівщини (5,5%). На третьому місці з коефіцієнтом 5,5% опинилася Кіровоградщина.

Молоде та зелене — більше не аргумент

В Україні, як і в усьому світі, поступово збільшується середній вік вступу до шлюбу. Так, ранніх шлюбів (до 18 років) стає все менше. У 2017 році чоловіки найчастіше брали шлюб у віці 25–29 років, а жінки — у віці 20–24 років. Але розлучень менше не стало.


Читайте також: Розлучення в Україні та діти: як допомогти дитині впоратися з розривом батьків


Чому розлучаються?

Серед найпоширеніших причин розлучень в Україні залишаються алкогольна та інші залежності, подружня зрада, небажання мати дітей у чоловіка чи жінки, конфлікти з родичами другої половини, фінансові складнощі. Звісно, складна економічна ситуація має значення. Проте, з іншого боку, у країнах з розвиненою економікою та високим рівнем соціального забезпечення  популярності набирає ще одна причина розлучень. Це фінансова незалежність, яка дозволяє без проблем жити одному, навіть з дітьми.