Мотиви створення сім
Важливо знати

Мотиви створення сім’ї, з нашумілого посібнику від МОНу

Я за складом розуму науковець, тому люблю все перевіряти і досліджувати самостійно.
Тому вирішила сама взятись за вивчення нашумілого посібника від МОНу про сімейні цінності. Він великий (понад двухсот сторінок). Якщо не просто переглядати, а вчитуватись, виділяти основні думки, писати коментарі, то мені знадобиться трохи часу.

Я вирішила з вами ділитись цими думками. Мої нотатки в основному будуть складатись із цитат. Я не вириватиму цитати з контексту, а, порівте, там є що виривати: там таке можна наговорити про цей посібник.

Я буду тут писати окремими розділами, що мене особливо зацікавили.
Спочатку йде пояснення поняття “сім’ї”, таких основних понять, як “любов”, “щастя”. До речі, до щастя йде дуже класне практичне заняття (я його можливо тут пізніше викладу).

І вибачте, ці нотатки будуть довгими, бо не хочу скласти неправильне уявлення, не хочу виривати шматки, а хочу показати повну картину.

Сьогодні хочу надати матеріал з теми “Мотиви створення сім’ї”. Ну це просто архіважлива тема. Психолог С.В. Ковальов стверджує, що існує п’ять мотивів створення сім’ї – любов, матеріальний розрахунок, духовна близькість, психологічна відповідність і моральні міркування. Зупинимося докладніше на цьому питанні.

Найбільший і найчастіший мотив створення сім’ї є почуття – любов. Деякі дослідники вважають, що любов у більшості випадків виявляється чинником, який перешкоджає збереженню родини. Як не дивно, але будь-які почуття з часом притупляються. Багато дівчат і хлопців вважають, що, одружившись, вони будуть усе життя жити з цим прекрасним почуттям, не беручи до уваги, що доведеться жити з цілком конкретною людиною, яка має свій психологічний світ, темперамент та особистісні особливості. Коли засліплення від закоханості проходить, люди озираються й розуміють, що закохувались в одну людину, а живуть чомусь поряд з іншою.

Матеріальний розрахунок також часто-густо призводить до розпаду сім’ї.

001-noosafamilyphotographer

Досить часто трапляється, що в шлюбі руйнуються всі ілюзії щодо нав’язаних стереотипів про сім’ю. Виявляється, що в реальній сім’ї не завжди все так романтично, як про це пишуть у романах і показують у кіно. У реальному житті, поруч із романтикою і радісними захопливими пригодами, відбуваються і прості події, часто пов’язані з виконанням сімейних обов’язків. І чимало молодят виявляються неготовими до цього.

Багато хто з молодих людей прагне якнайскоріше стати самостійним, піти з-під батьківської опіки, бути не гіршим за інших, бути «як усі». Але такі мотиви створення власної сім’ї є помилковими.

Для багатьох чоловіків важливими є статус глави сім’ї, побутовий тил, внутрішньосімейний поділ праці, доступність сексу. Жінці важливо відчувати себе захищеною, бути господинею у своєму домі, народити дитину. Можна назвати ще багато інших причин, через які чоловік і жінка одружуються. Але і ці мотиви не є правильними.

Мотивація створення сім’ї безпосередньо впливає на рівень задоволеності подружжя своїм сімейним життям. Тому ми пропонуємо розглянути мотиви створення сім’ї, які при обопільному обговоренні, злагоді та прийнятті можуть значно покращити якість стосунків у родині та сприяти створенню дійсно щасливої сім’ї.

Які пропонує мотиви посібник:

Перший і основний мотив: сім’я створюється для розвитку людини, розкриття кращих її якостей, можливостей, здібностей і творчого потенціалу

«Чи буду я розвиватися поруч із цією людиною протягом життя? Чи не потрапляю я в залежність, у відсутність перспективи, в обмеження своєї свободи? Адже сім’я – це надовго, на все життя…». Важливо, розвиваючись самому, допомагати розвиватися партнерові і світові в цілому. Розвивати свої чоловічі або жіночі якості. Розвивати стосунки в парі і у взаємодії з родом, родичами, суспільством. Розвивати свої таланти, своє здоров’я, матеріальний добробут. Розвивати свою творчість, власну справу, бізнес і т.д.

Другий мотив: я створюю свою сім’ю, щоб навчитися віддавати більше, ніж отримувати, примножуючи любов на Землі

Третій мотив: я створюю свою сім’ю, щоб через любов до своєї половинки навчитися любити всіх, примножуючи щастя і радість на Землі

Четвертий мотив: я створюю свою сім’ю, щоб через любов розвивати свою свободу і множити її прояви на Землі

Для чоловіків у значній мірі притаманне почуття власності, навіть більше, ніж для жінок. Шлюб і створювався для того, аби регулювати питання власності, і жінки тисячоліттями розглядалися як власність. Ще й донині зустрічається такий підхід. Згодом і самі жінки пристали на таку власницьку позицію. Для такого шлюбу важливо саме це – приналежність один одному. Але мірилом будь-яких відносин між чоловіком і жінкою є любов і свобода, які уможливлюють вільний свідомий вибір у кожній ситуації. Без свободи любов перетворюється на обов’язок, а без любові свобода стає розпустою. Адже найвищий ступінь прояву любові до людини полягає в тому, аби дати їй можливість вільно проявляти себе, набувати свого досвіду, робити свій вибір.

3cb4e42a06974d2289e1028f0f90902b

П’ятий мотив: я створюю свою сім’ю, щоб розвивати чесність у стосунках, примножуючи її на Землі

Розвиток чесності, насамперед із самим собою, веде до розвитку мудрості. У багатьох молодих парах чоловік чи жінка вважають, що краще не знати правди, аби не псувати стосунки. Результатом стає накопичення нечесності, що врешті-решт виходить назовні. Можливий і інший варіант – стосунки роз’їдаються сумнівами, підозрами дружини або чоловіка.

Обговорюючи стосунки, необов’язково говорити те, про що партнер не хоче чути. Важливіше обговорити причину самого напруження у відносинах, реакцію партнера, яка викликає бажання приховати якісь факти. Усвідомити, для чого особисто тобі необхідна ця ситуація, що корисного для себе можна взяти з неї в цей момент, чого навчитися. І не варто забувати, що чесним треба бути мудро. А «мудрість – це розум, наповнений любов’ю!» (В.І. Даль).

Шостий мотив: я створюю свою сім’ю для розвитку кращих чоловічих і жіночих якостей

Багато хто переконаний у тому, що головний мотив створення сім’ї – народження дітей. Без дітей родина вважається неповною, і тому немало людей і одружуються з метою народження дитини.

Дитина повинна приходити в простір любові, а цей простір потрібно спочатку побудувати. І цей мотив – розвиток чоловічих і жіночих якостей – наразі особливо важливий, зважаючи на великий відсоток психологічно незрілих молодих людей, які виходять із негармонійних сімей. Жінці важливо виконати своє природне призначення – спочатку розкрити глибинні жіночі якості і створити простір, в якому чоловік розкриє свої найкращі чоловічі якості. У свою чергу, чоловік дає імпульс до розвитку жіночості, до її прояву. А вже потім зі зрілим чоловіком зріла жінка народжує дитину.

Сьомий мотив: я створюю свою сім’ю, щоб творити справжню рівність чоловіка і жінки. «Ми – різні, але ми – рівні», – от девіз зрілої сім’ї

Справжня рівність чоловіка і жінки реалізується в тому випадку, коли в сім’ї присутні зрілі чоловік і жінка, у їхніх відносинах проявляються любов і свобода, коли вони постійно розвивають свої якості і стосунки.

Восьмий мотив: я створюю свою сім’ю, щоб будувати дружбу у стосунках між чоловіком і жінкою

Показником справжньої дружби є те, що другові можна сказати все, і він зрозуміє й не образиться. І навпаки, від друга можна почути що завгодно, зрозуміти й не образитися самому. А саме такі відносини дуже потрібні в сім’ї, оскільки подружжю доводиться вирішувати безліч різнопланових проблем. Багато суперечливих питань не переходили б у конфлікти, якби у відносинах подружньої пари була присутня глибока дружба.

Дев’ятий мотив: я створюю свою сім’ю, щоб найбільш плідно використовувати сексуальну енергію для збільшення щастя і радості в собі, в родині й на Землі

Підбиваючи підсумки з теми, маю сказати, що цей матеріал мене дуже порадував. Я думала тут буде, що важливо народжувати дітей, а тут як раз сказано, що це аж потім: діти – не є мотивацією. В першу чергу – ви і ваші стосунки.