МОЗ назвав причини, через які можуть відмовити у підписанні декларації
Новости

МОЗ назвав причини, через які можуть відмовити у підписанні декларації

Та розвовів, що робити з різними маніпуляціями співробітників лікарень

З початком кампанії «Лікар для кожної сім’ї», яка стартувала другого квітня та дає змогу вибрати для себе сімейного лікаря, педіатра чи терапевта і підписати з ним договір, зафіксовані порушення права пацієнтів на вільний вибір лікаря.

МОЗ повідомляє, що відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я або всі лікарі медзакладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

Що робити, якщо у медзакладі відмовили у підписанні декларації

Відмова через місце реєстрації

Ви не мусите обирати лікаря та медзаклад за місцем реєстрації.

Що робити, якщо в медзакладі вас переконують у зворотньому?

1. Перш за все подумайте, чи не варто обрати інший медичний заклад, в якому не будуть намагатися порушувати ваші права, встановлені законом.

2. Процитуйте лікарю «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», затверджений Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018 року. Саме цей документ регламентує процес вибору лікаря, подання та припинення дії декларації з вибору лікаря:

«Пункт II. 1. Пацієнт (його законний представник) має право обрати лікаря, який надає ПМД, незалежно від зареєстрованого місця проживання», – йдеться у Порядку.

3. Зверніться за роз’ясненнями до головного лікаря.

4. Якщо головний лікар відмовляє у реалізації вашого права на вільний вибір лікаря, зверніться до місцевого управління охорони здоров’я із заявою на ім’я керівника управління.

Зразок заяви.

Відмова счерез те, що лікар уже набраів оптимальну кількість пацієнтів

Терапевт  може обслуговувати 2 тісячі пацієнтів, педіатр – 900, сімейний лікар – 1800. Обсяг практики відрізнятиметься залежно від соціально-демографічних, інфраструктурних та інших особливостей території, в межах якої мешкають люди, що належать до відповідної практики. Наприклад, якщо сімейний лікар працює у селі, де мешкає 2000 людей, то усі жителі зможуть обслуговуватись у нього.

На початку кампанії майже виключені випадки, що усі лікарі медзакладу уже набрали оптимальну кількість. Якщо вам все-таки відмовляють у підписанні декларації з цих причин, ви можете:

1. Звернутися до головного лікаря, який підтвердить чи спростує інформацію про кількість пацієнтів, яку набрали лікарі медзакладу.

2. Якщо головний лікар відмовляється надати роз’яснення, зверніться до місцевого управління охорони здоров’я із заявою на його ім’я керівника управління.

3. Ви можете поділитися своїм досвідом у спеціальній формі зворотнього зв’язку МОЗ України.

4.  Ви завжди можете обрати інший медичний заклад, де вам будуть раді. Гроші за ваше обслуговування мають отримати ті медичні заклади й лікарі, які готові до змін.

Відмова, тому що заклад ще не підлючений до системи

Пацієнт не може підписати декларацію з лікарем, якщо заклад, в якому працює лікар, не підключений до електронної системи охорони здоров’я. Це технічно неможливо. Що робити:

1. Дізнайтеся, коли медичний заклад заклад буде підключено до системи «Електронне здоров’я». Така інформацію може бути у вашого лікаря і у реєстратурі, у головного лікаря.

2. Можете вибрати лікаря у будь-який час, кампанія триватиме до тих пір, поки усі українці не оберуть собі лікаря.

3. Ви також можете обрати іншого лікаря.