Якими неочевидними речами може подавитись дитина
Новини

Якими неочевидними речами може подавитись дитина

Найнебезпечнішим віком з точки зору ризику вдавитися є період до 3 років. У цей час не можна недбало ставитися до іграшок, побутових речей і їжі навколо дитини. Давайте розберемо самі неочевидні предмети, якими може подавиться дитина.

Плоскі батарейки
Перевірте, щоб у всіх дитячих іграшках, де є батарейки, відсік для елементів живлення відкривався тільки за допомогою викрутки. Те ж стосується предметів, таких як ваги. Всі використані батарейки повинні зберігатися до утилізації в максимально недоступному місці — настільки, щоб навіть дорослим було не дуже просто туди дістатися.

Наповнювач з м’яких іграшок
Якщо іграшка нетривка, її краще взагалі вивести з ужитку, якщо вона вже порвалась — терміново зашити. Ніколи не можна вгадати, в який момент дитина потягне в рот наповнювач, щоб дізнатися, з чого зроблена улюблена іграшка. Особливо якщо вона вже знає, що таке солодка вата, а наповнювач на неї схожий.

Іграшки-антистрес
Всі іграшки, які можна розгризти (а силу і завзятість дитини не потрібно недооцінювати), варто прибрати подалі. Іграшки-антистрес дуже привабливі, але небезпечні. Якщо в них гель — його дитина розгризає за секунди. Від цілісних іграшок — легко відгризає шматки. Так що подібні іграшки краще прибрати хоча б до шкільного віку.

Кулькові ручки
Дитина моментально “розбирає” будь-яку кулькову ручку на окремі частини — і найдрібніші легко може проковтнути. Тому потрібно ховати від неї не тільки канцелярські ножиці і степлер, а й такі, на перший погляд, прості речі, як ручки.

Навіть трирічна дитина, граючи з подарованим набором яскравих ручок, обов’язково розбере на шматки пару з них — а там до проковтування залишається одна пустотлива думка і секунда справи.

Повітряні кулі
Зазвичай тут два варіанти: або дитина почала жувати здуту кульку, або засунула в рот шматочок від кулі. У будь-якому випадку це небезпечно і може призвести до задушення. Яскраві кульки — атрибут будь-якого дитячого свята.

Але з міркувань безпеки в зоні досяжності не повинно бути надутих або здутих кульок.Якщо кулька лопнула, потрібно негайно прибрати всі її елементи, поки вони не привернули увагу малюка.

Дивіться відео — дитина подавилась та задихається! Як допомогти: